Tomass kérdése:

Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt ahol szerintem klón vagy nem is tudom mijen telefonok vannak de találtam ezen az oldalon egy DOoGEE márkájú készülket érdemes meg venni ?? itt a link is róla

[link]



2014. máj. 13. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
én semmiképp nem vennék 30ezerért olyan telefont, amiben azt sem tudom, milyen processzor van, mert képtelenek leírni normálisan. most vagy egy mtk6572-es van benne, vagy egy Amlogic 8726-mx. garanciát se kapsz rá, nem tudhatod, épp egy jót fogsz ki, vagy egy olyat, ami 1 hónap után rejtélyesen kikapcsol, és utána annyi neki. ennyi pénzért akár használtan pár hónapos normálisabb telefont is lehetne találni, és még az is megbízhatóbb lenne, mint ez. 512 mega ram meg elég kevés.
2014. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen Kínából rendelt készülék esetén mindig vedd úgy, mintha nem lenne garancia. Elvileg ugyan szokott lenni, de neked kell a kiszállításról gondoskodnod, ami már a telefon árával összemérhető tétel.

30 ezer forintos ár is csak akkor érvényes, ha szerencsés vagy, és nem fogják meg a határon. Ha igen, akkor még rászámolhatod a vámot, illetve a hazai áfát. Már ~40 ezerbe kerül.

A készülékek minősége is kérdéses. Lehet, hogy évekig használod, de az is, hogy már érkezésekor hibás, vagy hogy hetek, hónapok múlva dönt úgy, hogy nem működik megfelelően - hazai szervizek pedig nem nagyon tudnak mit kezdeni vele. Érdemes szétnézni itt GYK-n, hány embernek vannak problémái kínai telefonokkal (nem tud SMSt küldeni, néha zúg a mikrofon, egyszercsak nem kapcsol be...)

Én is inkább használt készülékek között nézelődnék a helyedben, vagy ha nem ragaszkodsz az Androidhoz, Lumia 520 is tökéletes lehet kb ennyiért újonnan.

2014. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 13. 11:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!