Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használhatom más Wifiét ingyen?

Csak..egy..csaj *-* kérdése:

Használhatom más Wifiét ingyen?

Figyelt kérdés

Úgy értem ezt,hogy:

- A szomszédunknak van WiFi-je.

-Én is tudom használni,mivel közel vagyok és nincs is lekódolva.

-Ha én használom,ő megtudhatja?

-Mennyit kell vizessen a WiFi-ért?

-Ha számla van,akkor azt is kimutatja a számla,hogy ki,és mikor csatlakozott rá az ők wifijükre?

-Vagyis a következő kérdésekre ha tudnátok válaszolni Komolyan! Nagyon sokat segítenétek!!:

-Mennyit fizetnek a wifi-ért?

-Ha más is használja akkor azt kimutatja a számla vagy máshol kimutatható-e?

-Ha pl..egyszerűen facebookozok rajta,vagy a youtubot használom,azért + pénzt kell fizessenek??

---Kb..Enny.. Megkérek mindenkit,ha tudtod válaszoljatok KOMOLYAN!

~Nagyon szépen köszönöm,előre is!



2014. máj. 13. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Lopásnak számít. Mondjuk lehetne annyi esze, hogy lekódolja, de hivatalosan akkor is. Ha nagyon akarja, rájöhet amúgy, de gondolom nem ért hozzá ilyen mélységben. De azért letöltögetni meg lefogni a sávszélességet elég nagy pofátlanság. :D

Inkább vegyél egy wifi routert és használd a saját netedet, ne legyél már ennyire proli.

2014. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A kristálygömböm nélkül sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen internet előfizetése van a szomszédodnak, így azt sem, hogy mennyibe kerül.


A mai előfizetések legnagyobb részén nincs adatforgalom-korlátozás, tehát ugyanannyit fizet akkor is ha az összes szomszéd tőle lopja a netet.


A számlán nem látszik, hogy ki mikor és miért használta a netet - nem akarnak a szolgáltatók sem havonta több kilométeres számlát küldeni, mert sok idő lenne belegyömöszölni a borítékba.


A szomszédod meg tudja nézni, hogy hányan csatlakoznak a routerre, és mivel nem ér el a wifi jel túl messzire, könnyen rájöhet arra is, hogy valamelyik szomszéd a ludas. Bár ha annyi esze nincs, hogy jelszóval védje, akkor valószínűleg ehhez sem elég okos.


Summa summarum: nyugodtan lophatod tovább a szomszéd internetét, anyagi károkat valószínűleg nem fogsz vele okozni. De ne nagyon csodálkozz, ha egyszer becsönget és szájba ver.

2014. máj. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 13. 19:20
 4/7 anonim válasza:
35%
Ha olyan hülye, hogy nem kódolja le...
2014. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 gyönyörűen kifejtette, nem is tudok mit hozzá tenni. Esetleg annyit, hogy ez nem csak erkölcsileg, de jogilag is aggályos. Persze annak, hogy megütöd miatta a bokád, nem túl nagy a valószínűsége.
2014. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha nincs lekódolva, akkor gondolom nagy ívben leszarja, hogy ki megy rá, csak legyen internetje. Ha meg lebuksz, akkor jobbik esetben lekódolja, rosszabbikban feljelenthet.

De igazából nekem sincs levédve a WiFi, mivel az egyik szomszédnak van saját Wifije, a másik szomszéd meg egy 75 éves öregasszony, nem hiszem, hogy lopná a netemet csóri... :D

2014. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

ez lopás, mert az ő pénzén üzemelő wifit használod...

(ahhoz nincs köze senkinek, hogy miért nem védi)

aztán, ha túllépünk a lopáson, akkor a veszélyesebb része..

mi van, ha te fenyegető leveleket írsz a barátnődnek, vagy az osztályfőnöködnek? hö?


az hatóság azt látja első blikkre, hogy a szomszédodtól megy minden..ajtóstól bemennek, elviszik, aztán hamar kiderül, hogy a szomszéd kölök a ludas..


gondolj bele, hány évig jársz bíróságra?


elsőre jópofa dolog, de gondold át..ez nem vicc..


egyszerűbb, ha beszélsz vele, és valami átgondolt, hihető indokkal megkéred, hadd használd néha..

2014. máj. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!