Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik mobil lenne jobb?

Melyik mobil lenne jobb?

Figyelt kérdés

Hello!


Már egy ideje tervezem, hogy új mobilt veszek és a következőkön akadt meg a szemem.


Samsung G920F Galaxy S6 32GB Mobiltelefon

LG G4 32GB (H815) Mobiltelefon

Sony Xperia Z4 32GB Dual Mobiltelefon (sima 1 sim-eset nem láttam)

HTC One ME Mobiltelefon

Huawei P8 64GB Mobiltelefon


GPS alapú térkép, film nézés, netezés, illetve pdf fájlok olvasása lenne a fő cél (minimálisan talán még játék is, esetleg egyszerűbb office, amiben lehet írni, de az nem fontos). Nem nagyon szoktam fényképezni, szóval 20 vagy 15 MP-s kamera nagyon nem számít, előlapi se nagyon mert sms-ezek főleg, nagyon ritka a video hívás nálam.


A samsunggal az a problémám, hogy nem lehet bővíteni és fogalmam sincs egy ilyen újfajta mobilnál mennyire elég 32 gb tárhely. Illetve sok helyen olvastam, hogy vagy gyárilag selejteset kapsz, vagy jót (hangos zörgő gombok, rossz akksi stb). A 64 gb-osnál meg (szerintem) csak a tárhely nagyobb, szóval ugyan úgy ki lehet kapni selejtet.


Huawei-nél azt mondják a hangszórója nem a legjobb, bár én szinte csak fülhallgatót használok, ezért ez annyira nem zavarna. Viszont sose volt huawei mobilom, nem tudom mennyire megbízhatóak. Ilyen árért már elvárható a minőség szerintem.


LG-nél néztem csak 6 magos a gép, de van szükség egyáltalán 8 magos cpuk-ra mobilban? Mert a mostani mobilom is LG és azzal eddig meg voltam elégedve (sajnos haldoklik az akksija meg tök lassú a rootolás után is, lejárt az ideje). Néztem róla videókat, nekem eddig tetszett.


HTC mobilokkal nincs sok tapasztalatom, de azt mondják jók (elvileg ők gyártják a samsung mobilok alaplapjait is, de nem vagyok benne biztos). Ha esetleg másik mobiljuk jobb mint az ME azt is megnézem.


A sony Z3-Z4-Z5nél én nem nagyon tudtam találni különbséget, biztos van csak én vagyok vak. Egyszer nagyon régen volt 1 sony ericson mobilom, az viszont hamar meghalt (hiába volt új, walkmanos). Emiatt kicsit pesszimista vagyok ilyen téren a sonyval.


Árban 100-150 ezer közt gondoltam, bár ez a kiválasztott mobiloknál is látszik.


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. jan. 3. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Leszűkítve: LG, Sony, Huawei.


Én szememben még szűkösebben: Sony, Huawei.


A többi felsoroltat hanyagolnám, ez a 3 közül.


Ui.: Nem Z4,hanem Z3+, mivel Magyarországon így nevezik.

2016. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valaki más még esetleg?
2016. jan. 3. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Bár iPhone párti vagyok és nem kedvelem a samsungot én mégis az s6 ot választanám. Jó kis telefon. Családban is van egy ilyen mobil.
2016. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sonyhoz szeretnek hozzaszolni; arc s kb megjelenestől megvan es profin működik aksit sem kellett cserelni, z3 ast mar nemvennem, z3+ tulmelegedessel küzd kikapcsol stb azert nem vennem,z4 csak tabblet kaphato mivel az japo piacos itt a z3+ adjak a z4 alatt, z5 pedig ugyan az mint a z3+ csak kijavitva, az egy nagyon jo mobil
2016. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!