Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érintőképernyős telefonoknál...

Érintőképernyős telefonoknál mennyire jellemző, hogy töltés közben az érintőképenyő nem jól reagál az érintésre?

Figyelt kérdés
Én két telefonunknál is azt tapasztalom, hogy töltés közben nehézkes használni, pl. vagy nem reagál, vagy remegni kezd a képernyő. Más is tapasztal ilyet? Ez hiba vajon? Köszi!

2016. júl. 3. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a töltő fejek miatt lehet

Nekem is van 2 töltöm

Egyiknél nem ugrál az érintés,de a másiknál igen.

2016. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
próbáld másik töltővel és másik kábellel
2016. júl. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Doogee X5s van és a gyenge minőségű töltőfej miatt fordul ez elő, a régi töltővel jó
2016. júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Galaxy S-hez nekem is volt olyan töltőm, amivel vacakolt. Kidobtam, vettem másikat (vagy gépről töltöm), azóta sem volt ilyen problémám.
2016. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor kipróbálom ezt a töltő/kábelcsere dolgot.
2016. júl. 3. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy irtak mar, a rossz toltovel van a baj.


Kicsit tobb technikai reszlet, nagyon leegyszerusitve:

A mostani telefonok kapacitiv modon erzeklik az erintest. Pl. idonkent feltolti a kepernyo egy-egy reszet, es megnezi, hogy ez mennyi ido alatt sikerult. Ha hozzaersz, akkor ez tobb idot vesz igenybe (mert teged is fel kell toltenie), innen tudja, hogy epp hozzaertel a kepernyonek annak a teruletehez.

A tolto kapcsolouzemu modon szokott mukodni, az elejen egyeniranyitja a 230V valtot, es utana gyorsan kapcsolgatva (ezert kapcsolouzemu) egy transzformatoron keresztul csinal ebbol alacsonyabb feszultsegerteket (5V egyent a vegere egy kis szures utan). Ez sokkal hatekonyabb, mint a hagyomanyos modon, nem mellesleg sokkal kisebb trafo kell hozza, es sokkal konnyebb lesz az egesz. Ha alulmeretezik a vegen a szurest, akkor nem lesz szep 5V egyenfeszultseg a vegere, hanem maradnak rajta kiugrasok. Ettol valoszinuleg nem lesz baja a telefonnak, de a kapacitiv erzekelot megzavarja, mert az feltoltodesi idot pontosan meri egy pontatlan taprol meghajtva. Emiatt azt fogja hinni, hogy ossze-vissza nyomkodod.

2016. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!