Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telót lenne jó VR...

Milyen telót lenne jó VR szemüveges használatra venni?

Figyelt kérdés

Van ez a mizéria most, hogy a Gear is meg a Daydream is nagyon ragaszkodik a kiválasztott új modellekhez, amire azt a fura magyarázatot adják, hogy azoknak elég fürge és pontos a mozgásérzékelésük ahhoz, hogy ne legyen rosszul az ember tőle. Ezt nagyjából értem is, de most is egy viszonylag olcsón beszerzett, rém öreg Xperia Z van a zsebemben, aki (így, VR szemüveg nélkül) elég pontos is és igencsak azonnal reagál. Sajna nemrég elszállt a gyro szenzor (mindig 3-at mutat az egyik irányba a nyugvó 0 helyett is és ha fordul, akkor is, így a sima 360-as videók elbillenve jelennek meg, a Cardboard cuccok pedig két balra forgó képet mutatnak...), így ehhez nem szeretnék venni semmit, és nagyon kezd már kanyarban lenni egy új teló, akkor meg már gondolkodjunk előre!


Te mivel próbáltad/használod? Milyen volt? Felbontás és reakcióidő érdekel főleg, de természetesen színek, kontraszt, összességében mennyire "szippant be", ilyesmi is sokat segíthet a választásban. Köszönöm nektek előre is!



2017. máj. 20. 21:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Ó, kihagytam: vagy használtan vadászok valami nem túl szépet, valószínűleg marad is benn akkor, legalább nemigen kell kalibrálgatni, vagy tényleg napi használatban lesz egy ideig, és utána kerül be a szemcsibe. Utóbbi esetben jobb lenne 40-45ezer alatt megúszni, az első esetben pedig kimondottan keresem az olcsó megoldásokat majd, pl. veszek töröttet és kicserélem a kijelzőt, vagy letört sim érintkezővel, szóval értitek. Preferálom az olcsóbb megoldást, eléggé nincs biztonságban nálam zsebben a teló, poros a munkahelyem, nem tudom úgy elrakni a telót, hogy sose érje fémpor, de használni meg kellene, nem csak telefonként, hanem fényképezem azokat a listákat, amikért nem szeretnék elugrálni állandóan, és archiválok magamnak papírokat fénymásolat helyett, meg persze szintén puskának szükség esetére. Szóval valószínűleg a második verziót a jelenlegi munkahelyemen nem tudnám megvalósítani. :)
2017. máj. 20. 23:11
 2/4 anonim válasza:
Én egy galaxy s5-öt használok, használtan max 50 ért lehet kapni, de szerintem már olcsóbbak azóta. 1080p kijelzőnél kisebbet nem érdemes venni, és a pixelsűrűségre is érdemes odafigyelni. Alsó hangon 5" kijelző kell. Saját tapasztalatom szerint samsung annyiból jobb, hogy a *#0*# rejtett menüt "felhívod" bármikor újrakalibrálhatod a gyro szenzort és az iránytűt, szóval az elcsúszásokat orvosolni lehet. Számítógépes pc játékokra vr ban trinus vr ral nem a legjobb, magas beállításokon nem tudja kezelni azt az adatforgalom sebességet, amivel alacsony lenne a válaszidő, de szerintem a grafikus chip is kevés neki, nem erre vannak kitalálva a telefonok. Használható, de nem a legjobb. Érdemesebb berugázni egy riftre, az uj sdk miatt a minimum vga már lement gtx960 ra.
2017. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ó, ezt is elfelejtettem: elég a telefonos VR, pc-n is igp-n nyomom régi nagy vágyaim játékait... Köszönöm segítséged! Lista elkezdve : Galaxy S5: +újrakalibrálás +OLED (+ppi -képátló)


Olyan nincs, amelyik nemigen driftelget?

2017. máj. 21. 11:26
 4/4 anonim válasza:
Nem igazán, az a baj, hogy tapasztalatom szerint a drift az iránytű miatt van, azt pedig ugye a mágneses mező irányítja. Hangfal, fejhalgató vagy valami hasonló közelébe lerakod meg tudja kutyulni, akkor pedig kalibrálni is kell.
2017. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!