Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A kazettán lévő adatot meg...

A kazettán lévő adatot meg tudom még menteni?

Figyelt kérdés
Kisfiam megtalálta az egyik videokamerába való kazettát, (kép [link] ) és kitépett egy 40cm-es darabot a szalagból. Meg lehet még menteni ezt a kazettát és a rajta lévő anyagot valahogyan?
2010. júl. 11. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy meg lehet ragszd össze és kész. Ilyen egyszerű. a cellux a legjobb.
2010. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyszer már történ ilyen hasonló, ezért félek az ilyen kókányolástól. Akkor is a gyerek volt a ludas, mert kiszedte a szalagot, de akkor nem szakadt el csak összegyűrődött. Beletettem a szalagot a kazettába és tekertem előre-hátra hogy valamennyire kisimuljon. Aztán elkezdtem lejátszani, és amikor a gyűrött részhez ért, akkor fura hangot adott ki a kamera. Végül azt jelezte hogy nincs a kazettán semmi. Azután pedig egyetlen kazettát sem olvasott be, mindegyiknél azt jelezte ki hogy nincs rajta semmi. Félek, ha most elkezdem kókányolni megint ez fog történni és vihetem megint szerelőhöz a kamerát :(
2010. júl. 11. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én annó magnókazettával jártam hasonlóan. Mint írták, az otthon elvégezhető legegyszerűbb megoldás, ha sérült részt eltávolítod, és a két véget összeragasztod celluxal. Ezután másolatot csinálsz a kazettáról.
2010. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A videokamera azért egy kicsit kényesebb műszer mint a rádiósmagnó. Ezt a kazettát nem lehet úgy ujjal tekerni mint a magnókazettát, sokkal bonyolultabb is mint a magnókazetta. S ha a kamera már egy kis gyűrődéstől behányt, akkor mit fog majd szólni a celluxhoz?
2010. júl. 11. 21:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy erről azért kicsit bonyolultabb másolatot készíteni, mert dupla kazettás magnót már láttam, de dupla kazettás kamerát még nem nagyon ;D
2010. júl. 11. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor sima kazettára másold át miután megragasztottad.

Figy lhet hogy a viodekamera nem magnó meg videó. de ugyan azon a régi technikán alapul. van egy mágnesszalag az végighalad egy fej alatt a fejben áramot indukál ezt erősítik majd visszaalakítják a kódolást hanggá és képpé.

Mivel a cellux nm mágnesezető ezért nem hinném hogy baj lenne.

amúgy ne átlapoltan ragaszd össze úgy tuti jó marad.


amúgy a gyűrődéstől nem tudom miért romolhatott el. valószínűsítem hogy amíg a dobon volt egyenes volt és amikor felért a fejhez akkor hirtelen ismét összegyűrődött és ez a hirtele ugrás indukált túlfeszültséget.

de itt nem gyűrődött össze szóval no para

2010. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké majd megpróbálom megszerkeszteni, remélem nem lesz baja. Amúgy ezt én csak számítógépre tudom másolni, nem lehet ezt csak úgy másolgatni egyik kazettáról a másikra...bár videokazettára talán lehet ha hozzácsatlakoztatom egy videóhoz, de ahhoz meg kellene egy videó ;D

Amúgy meg mi az, hogy "ne átlapoltan ragaszd össze"?

2010. júl. 11. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy ne fedje egymást a 2 fele a szalagnak. csak a cellux tartsa össze. Söt lehet a felek közt néhány mm rés is.
2010. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!