A (z elektromos) gitárom kombójánál normális, ha megy rajta a Kossuth rádió?

Figyelt kérdés
Pár hete viccelődtem a kábelekkel, mert ha bizonyos anyagokhoz hozzáér a kábel vége, akkor érdekes hangot ad ki a hangszóró. Egyszer hozzáérintettem a radiátor réz részéhez (asszem az) és beszédet hallottam belőle. Végül kiderítettem, hogy az a Kossuth rádió. Hogyan lehet ez?

2019. aug. 5. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen.

Az elektronika sávszélessége túlmegy a hallható határon, ha pedig direkt antennát kötsz rá, nagyobb frekvenciák demodulálódnak valamelyik félvezető-átmeneten (diódán), az AM-demodulációhoz csak ennyi kell.

A solti nagyadó (középhullámú Kossuth) pedig könnyen behozható még egy passzív, detektorosnak nevezett rádióval is, ami ma már diódával működik.

Ezért szokás az előerősítők bemenetét kis kapacitással söntölni, vagy még jobb a negatív visszacsatolókörben lerontani az átvitelt. Tranzisztor bázis-kollektora között elhelyezett kapacitással stb.

Ilyen jelenségekben szerepet játszhat még a földhurok is, de a lényege olyankor is a fenti.

2019. aug. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Nem normális. A sláger rádiónak kellene jönni :D
2019. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!