Hacky kérdése:

Újabb autókba hogy lehet megoldani a hifit?

Figyelt kérdés
Szeretném, hogy az autó jobban szóljon (nem vagánykodás miatt), viszont gyárilag csak az első ajtókban van hangszóró, 2-2, a hátsó ajtókba nincs, de elő van készítve a helye, illetve a legalapabb fejegység van benne. 3. Generációs skoda octaviáról van szó. Hogyan lehetne elérni jó hangzást? Szeretnék mélyládát, illetve hangszórókat hátra, de a fejegységet nem lehet kicserélni, mivel ez a kocsi agya, konkrétan ott lehet kapcsolni az asr-t, nappali menetfényt, stb..., nyílván egy pl sony rádió erre nem képes. Valami ötlet?

2019. aug. 13. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy a fejegységnek van-e RCA vagy akármilyen vonalszintű kimenete, amire erősítő köthető.

Ha nincs, akkor a hangszórókimenetről is lehet jelet levenni, nem csak külön leválasztó adapterrel, hanem az erősítők erre fel vannak készítve általában (High Level Input).

Ami nekem bevált, amikor van a műszerfalba épített hangszóróhely, oda magassugárzót építve nagyon kellemessé teszi a hangzást, térhatást.

Azon kívül pedig mélynyomó, meg amit akarsz.

2019. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd el hifishez,,mert ha akarsz bele plusz dolgokat rakatni,akkor ő tudja majd mit lehet és mit nem.

A másik még fontosabb,hogy a kárpit,és mindenféle burkolat szerelését,bontását,bízd rá.

Mivel ezeket átlagember nem tudja,hol lehet megbontani illetve hol,milyen erővel kell húzni,nyomni,stb az adott elemet.

A régebbi autóknál ez nem volt gond,,de az újakban már szinte minden pattintós,meg rejtett csavaros,,stb..

Az F-es Astrámat én hifiztem,elejétől a végéig,de a 2-es Skoda Ocktáviát már hifissel csináltattam,kábelezés,magnócsere,ajtóhangszóró csere.

Az erősítő,és a hozzá tartozó kiegészítő beépítés már az enyém.

2019. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1köszönöm! Az ilyen high level inputról nem tudtam. Sajnos a műszerfalban nincs hangszóró.


#2 köszi, mindenképp hifishez szeretném vinni, nem merem megbontani ezeket már, apukámmal még szétkaptuk a b5 passatot, de ez már nem az a kategória...



Amúgy árban mennyire jön ki egy kicsit már jobbfajta hifirendszer munkadíjjal? Kb.

2019. aug. 14. 04:32
 4/4 anonim ***** válasza:

300ezertől.

Ha jót akarsz, máshova kell beilleszteni egy jó fejegységet, a gyáriról még dsp-vel sem lesz az igazi. Előre kell egy komponens szett, 4 csatornás erősítőről, hátulra monoblock vagy 2 csatornásról egy mélyláda. Ezen kívül hátulra nem kell hangszóró. Ezeket hifissel csináltatsd meg, ha nincs hozzá előképzettséged.

2019. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!