Baj hogy kidobtam a Sony KV-21 xrtd tévémet 2016-ban, érdemes lett volna megjavítani?

Figyelt kérdés

Egy Sony KV-21 xrtd 29 éves tv-ről van szó. Néztem a Barátok köztőt és épp vége volt és fura hang hang volt de egyből kikapcsoltam a tévét, és másnap néztem újból a Barátok köztőt. Egyszer kezdett zöld színű lenni a kép és elég hangos durrogós hang volt, hátranéztem szikrázott és elég világos fény volt a tv belsejében, a tv világítója is ki aludt, utána lekapcsolta magát a tv, égett szag lett. Másnap vissza dugtam a tévét és csak szikrázik és égett szag lesz, vagy meg se mukkannik és már be se kapcsolt. Tv tetején a réseken belenéztem, van benne egy szürke cső és meg van repedve.


Nagyon jó tévé volt, 2000 óta egy szerelő-se látta.


Az óta vettem egy új Sony tévét.


Ilyen hangja volt a tévének: [link]


Ki raktam az utcára és a roma csávó el is vitte, de még a szüleim tévéjét is, az is képcsöves tévé volt.



2019. aug. 24. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Nagyon ügyesen jártál el. És még a cigány csávó is mennyire örülhetett. Te igazi jótevő vagy.
2019. aug. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit csinálhatott vele?
2019. aug. 24. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:

"szürke cső és meg van repedve"

Akkor az a tv elköltözött az örök vadászmezőkre, ne bánd, hogy kidobtad.

2019. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szürke kicsi cső volt, úgy szét jött mint egy ruha darab, abba jól emlékszek volt valami, lehet biztosíték.


Az volt az első tévém, használtan kaptam, jól emlékszek 1985-ben gyártották, sajna még kép sincs róla a neten már, pedig régen volt.

2019. aug. 24. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mit csinálhatott vele?"

Kegyetlenül darabokra zúzzák és minden rezet kiszednek belőle.

Egyébként a sorkimenő trafó szokott szikrázni, amikor átüt, megreped a nagyfeszültségű szigetelés.

Cserélni már gazdaságtalan, de van rá egy jó javítási módszer, a szigetelés javítása Gumiám vagy FBS szilikongumival.

"Szürke cső" fogalmam sincs, miről beszélsz, pedig évtizedekig javítottam ilyeneket.

Noha némelyik régebbi típusnál voltak bizonyos nagyfeszültségű alkatrészek, a trafón kívül is, de ez már nem olyan volt, ha jól rémlik.

2019. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hacsak nem a képcső felső részén, az anódbevezetés gumisapkája előtti alkatrészről beszélsz, amiben egy ellenállás szokott lenni.

De az szintén a sorkimenő hibája miatt ég ki, a trafóba öntött valamelyik dióda zárlata miatt.

2019. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerinted mennyiért csinálták volna meg szervizben?


Szoktam DVD felvevőt is javíttatni, és 6500 Ft-ért meg csinálták a mechanika tálca hibát és cseréltek kondít mert tápban is volt gond, és mondták előbb utóbb nem kapcsolt volna megint be, régen is volt ez a baja és égett szag lett.

2019. aug. 24. 19:10
 8/9 A kérdező kommentje:

# 6 Igen szerintem az.


Nagyon szerettem azt a tévét, mindenkinek a családba már jó sokszor elromlott a tévéjük, de az enyém bírta 15 évig.

Ezért vettem Sony Bravia KDL-32R400C

2019. aug. 24. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy említettem, a sorkimenő belső hibája okozza általában, akkor pedig felejtős, mert vagy gazdaságtalan, vagy nem is rendelhető hozzá, még utángyártott trafó sem.

Nem mondom, meg lehetett volna próbálni a védőellenállás kiiktatásával, mert ha esetleg jó a trafó, az nem feltétele a működésnek. Hacsak nem dióda volt benne véletlenül, annyira már nem emlékszem ezekre.

De hobbitól eltekintve nem érdemes vele foglalkozni, ha valakinek képcsöves TV kell, nagyon olcsón kaphatók ennél sokkal jobbak, vagy ingyen is kínálgatják.

2019. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!