Miért recseg a hangfalam?

Figyelt kérdés
Szinte mindig alacsony hangerőn használom, de egy éve elkezdett recsegni, és van hogy el is meg a hang a baloldalon. Tuti, hogy nem az erősítő hibája mert az ki lett próbálva másik hangfalakkal, tökéletesen működött illetve a sajátomat is megcseréltem, akkor meg jobboldalt recsegett. Viszont a napokban úgy voltam vele hogy úgyis veszek bele másik hangszórókat akkor kinyírom őket. Beraktam a dark knight zenéjét max hangerőn és tökéletesen szólt, viszont égett vagy inkább tipikus porszívó szag lett a szobában ezután, de innentől egy hétig nem recsegett, most megint elkezdte. Mi lehet a baj?
2019. aug. 25. 17:21
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Szakadt a tekercse és ha nagy feszültséget kap, akkor át tud húzni annyit, hogy megszólaltassa a hangszórót. A "porszívószag" maga az ózon, amit a szikrázás kelt, de ha nem a szikrázást érezted, akkor a tekercs szigetelésének égett szagát.


Legtöbbször a papír mellett közvetlenül szokott elszállni a lengő vezeték, az is hasonló hangot képes produkálni, de esetedben inkább tekercs lesz a probléma.

2019. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is erre gondoltam, csak nem voltam biztos benne. Mindegy mert amúgy is csak Jamo volt, elég gagyi cucc.
2019. aug. 25. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!