Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Grundig televízió folyton...

Grundig televízió folyton átkapcsol, lehet átállítani?

Figyelt kérdés

Egy Grundig televízióm van, ami hogyha pl. kikapcsolom a DVD lejátszót és elveszti a jelet akkor automatikusan átkapcsol rendes TV-re, és megint vissza kell kapcsoljak HDMI bemenetre, ami hosszútávon enyhén zavaró. Van valami beállítás hogy ne kapcsoljon magától át? Mert én nem igen találtam ilyen beállítást.

Modell: 32 GFS 6728



2019. szept. 1. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
SCART-on megy a lejátszó? (Miután a SCART ad le 12 V kapcsolófeszültséget, amivel bemenetet vált.)
2019. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen SCART-on megy
2019. szept. 2. 00:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Más TV-knél általában SCART-ról is oda vált vissza, ahonnan átlépett, de ha ez ilyen, valószínűleg nem tudsz mit tenni vele. Esetleg a bemeneti listában a tuner kiszerkesztése, ha egyáltalán nincs rá szükség, de nem tudom, a Grundignál milyen lehetőségek vannak.

A SCART-dugóban a 12 V vezetékének elcsípése nem nagy kaland, de azzal azt éred el, hogy automatikus átváltás egyáltalán nem lesz, manuálisan kell kapcsolni.

Ha kerítesz HDMI-kimenetes DVD-lejátszót (ami ma már egyébként is célszerű, a jobb minőség érdekében), akkor is manuálisan kell váltani. Bár, erre is vannak már trükkök, típusfüggő.

2019. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!