Milyen hangfalat vegyek? Miket kell figyelembe venni hangfal vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a dologban. Azt tudom, hogy pl.: fejhallgatóknál kell nézni, hogy nyitott vagy zárt rendszerű, játék vagy zene hallgatásra kell-e.

Hangfal vásárlásnál milyen szempontokat kell figyelembe venni?

50 ezer forintnál többet nem igazán tudok rászánni. Most egy 25000 forint körüli hangfalat használok, GX gaming hangfal.

Játszani nem szoktam soha, csak zenét hallgatni, illetve szeretem a mély basszust.

Köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 5. 11:59
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Nem egyértelmű, hogy mivel akarod meghajtani a hangfalat:

-erősítő

-házimozi

-aktív hangfalat szeretnél, amiben benne az erősítő


Ha az első 2, akkor a meglévő erősítő adatai alapján kell ohm szám és watt szám alapján keresni, hogy egyezzen az erősítővel.


Ha aktív hangfalat akarsz, akkor pedig menj el egy boltba, ahol ki tudod próbálni, adnak róla leírást (dinamikatartományról grafikát), stb.

2019. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy az aktív hangfal az, amit keresek. Laptopra csatlakoztatom, és onnan hallgatok zenét.

Ez az, amit eddig használtam, de sajnos tönkrement:

[link]

2019. szept. 5. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyan ilyen Pc hangfalban gondolkozol, akkor ezt ajánlanám: [link]


Egyik haveromnál próbáltam,nem semmi basszusa van, egy panel lakásba bőven elég és szerintem ez is egy könnyen hordozható darab.

2019. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ohm szám és watt szám"

Nagyon csúnya laikus és magyartalan fogalmazás.

Nekünk ezt már iskolában megtanították, hogy bunkóság így beszélni.

Testmagasságról is úgy beszélsz, hogy centiszám? Ami mellesleg egy szó lenne, ha nem lenne baromság.

De nem, azt impedanciának nevezik és teljesítménynek.

Nem szebb így?

2019. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!