Fejhallgatót vettem egy Számtech boltban, de nem olyat vettem, amilyet szerettem volna. Vissza vehetik?

Figyelt kérdés

Simán telefonhoz akartam egy fejhallgatót, hogy zenét tudjak hallgatni, de egy olyat vettem, amihez RCA kábelek vannak, meg van hozzá egy jack-jack kábel is, de recseg a hang, elég halk is, meg nyilván nem ezt a célt szolgálná.

Mindene megvan, nálam van a blokk is. Így vissza vihetem, hogy vissza vegyék, vagy ki legyen cserélve egy olyan fejesre ami nekem kellene?


2019. szept. 9. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, vagy én vigyem vissza helyetted?
2019. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azert kerdezem, mert van ahol nem veszik vissza azzal az indokkal higy "bocs már, nem ilyet akartam venni". De ha ilyen gyökérként tudsz csak választ írni, nincs helyed ezen az oldalon.
2019. szept. 9. 16:27
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha levásárlod az árát minden további nélkül kicserélik. Nem kell sokat mesélni hozzá...
2019. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelezi a kereskedőt a cserére.

A hérom napos törvény már vagy két évtizede megszűnt.

Ha a termék nem hibás, és a vevő nem interneten vette (távol lévők közötti szerződéskötés) akkor csak és kizárólag a bolt jófejségén múlik, hogy visszaveszi-e. Számtech bolt, nem számtech kölcsönző.


De visszakérdezek: te adnál egy olyan termékért amit valaki már fogdosott, felrakott a fejére, hallgatott...szóval nem szűz, teljes vételárat? Ha nem, milyen alapon akarod a kövcetkező vevőt erre kényszeríteni, vagy a boltot az előlő okok miatt árengedményre kényszeríteni (bontott, csomagolás sérült termék eladása) ? Mindkét esetben valakinek kárt okozol nekik fel nem róható okból.


[link]

2019. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kereken 20 másodpercet volt a fejemen, hallgatva rajta 15 másodpercig valami zene. Szerintem már tetves, sőt, gégerákos betegségeket hordoz magában 0_0
2019. szept. 9. 19:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem jól látod, nem lesz tetves vagy ilyesmi és mindegy az, hogy mennyit volt rajtad. Itt nincsen ilyen x másodperces szabály, mint a szendvicsnél mikor leesik a földre, de ha 5 mp-en belül felveszed, akkor nincs gond, még nyugodtan megeheted...

Van ahol higiéniai okokból eleve nem cserélnek fejest, hacsak nem neten rendelted és úgy vetted át. Ezt a jack-jack kábelt nem értem miért van hozzá, ha egyszer rca a fejes csatlakozója.

Mondd azt, hogy recseg, vidd vissza hátha.

2019. szept. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából még az is hülyeség. Minden baci rajtra készen, 1,2,3,4,a francba, felvette. Na majd legközelebb. *haha* (hátha érti valaki).

Tulajdonképpen ez egy ilyen... Olyasmi mint ami azt hiszem a Sonynak van, hogy van egy állványa, azon van ARC kábel, plussz van hozza USB ami a tornyot töltené, meg mégegy ARC kábel külön meg egy Jack-jack.

Szóval elég érdekes.

Beszéltem a tulajjal még este, azt mondta levásárolhatom. Mostmár nem akarok ezzel cseszkelődni, csak akarok valamit végre hogy tudjak zenét hallgatni :D 5600 volt így is, ami egy kolisnak elég nagy pénz, főleg úgy, hogy félretettből vettem, de a pali aki ott dolgozik mint eladó, egyszerűen egy életképtelen segg. Amikor mi gyakorlatoztunk ott, normálisak voltunk, eleve az, hogy tudtunk köszönni, megkerdeztuk mit keres a vevő, ajánlottunk neki dolgokat ha pl egeret, fülest, procit, billentyűt, ilyesmit keresett, ő meg csak annyit mondott, hogy *Hát a fülhallgatók itt vannak előtted, a fejhallgatók meg ott fent. * majd le ült vissza a géphez és nyomkodta a facebookját. Ja, és a pult mögött volt mkndez, ahova én (mint vásárló) nem mehetek be, de őt meg képtelenség megkerni arra, hogy bármiben is esetleg segítsen,mert amikor mondtam neki, hogy ugyan vegye már le azt a két fejhallgatót, olyat sóhajtott, mintha azt mondtam volna hogy húzzon le megint a pincébe egy hétre...

2019. szept. 10. 06:42
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez az 5 mp-es szabály egy ilyen vicc.

Szóval ott voltál gyakorlaton, de még te is rosszat vettél, grrrr. A lényeg az, hogy megoldódik, de akkor ne RCA-s legyen a másik.

2019. szept. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Magyarázod, magyarázod, de nem érted a lényeget:


Te kifizetnél teljes vételárat egy olyan termékért, amit nem te bontottál ki először?

Igen vagy nem?

Kicsit látszik a hajtogatás a doboz nyitófülén, a kábel kicsit összevissza van összetekerve, a leírás nem tükörsima és nem makulátlan.

Kérnél egy másikat, vagy elfogadnád-e ezt?


Ne akard megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Az új, bontatlan jelenti a teljes értékűt, minden más csak "B-stock", csökkent értékű.

2019. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nincs összetapicskolva semmi, a doboz enm votl leragasztva és nincs kitépkedve sem, a nejlonos cuccok amik védenék bizonyos részeit még fent vannak, a kábelek rendesen vannak feltekerve, azzal a kis műanyag cuccával együtt. *_*
2019. szept. 10. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!