Hangtechnikusok! Ha veszek egy mikrofont rákötöm az aktív hangfalra fog szólni vagy kell még valami hozzá?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha mikrofonbemenetbe dugod akkor igen. De állítani nem fogsz tudni semmit, ha karaokezne akarsz szerintem keríts egy laptopot, meg valami karaoke programot.
2019. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen!!
2019. szept. 9. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 egy aktívhangfalon vonal szintű és impedanciájú bemenet van. Annak még nagyon karcsú egy mikrofon jele (pár mV). Ha meg kondenzátor mikrofonról van szó, akkor annak még tápfeszültség is kell.

Nem laptop kell oda, hanem valami faékegyszerű keverő (valamelyik minimailsta Behringer például)

2019. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Létezik mikrofon előerősítő is, de nem írtad milyen mikrofonod van, valamelyikhez kell fantom táp is. Vagy a fent leírt Behringer keverő, amiben van ilyen megoldás, de nem olcsó. Alapból rákötve nem hiszem, hogy működne jól, se hangszín, se hangerő, ennek nincs értelme.
2019. szept. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
15e körül már egy mikrofon három vonalbemenetes USB-s Behringert kap. Ezzel már tud PC-n is felvenni viszonylag jó minőségben. Ez szerintem nem egetverően drága.
2019. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, amúgy nem drága, de lehet, hogy neki az nem fér már bele. Csak emiatt én sem vennék keverőt kivéve, ha állandóan partikat szervezek.
2019. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se hinném, hogy emiatt erősítőt venne.
2019. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha a legjobb megoldás az erősítő akkor nincs más választás elég sok házibulink van és gondoltam itt az ideje beruházni egy szettre. Köszönöm a válaszokat sokat segítettek!!!
2019. szept. 11. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!