Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A fotósok milyen fényképezőgép...

A fotósok milyen fényképezőgépet használnak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általában közel 100%-ban tükörreflexes DSLR gépeket használnak.Az árak széles skálán mozognak aki sokat fényképez és strapálja a gépez az masszívabb profi gépet vesz általában pláne ha megkeresi az árát.
2010. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem kéne valamilyen jó,de azért ne túl drága gép :D tudtok ajánlani?Ha ez számít akkor csak hobbiként szoktam fényképezni.
2010. júl. 15. 00:12
 3/14 anonim ***** válasza:
De mi az hogy nem túl drága gép? Van 20 40 60 80 és 100 ezer feletti gép is a tudása arányáben.
2010. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha olcsón jó kell és van affinitásod DSLR gépre akkor vegyél használt DSLR-t, már 50ezer körül kapni.

Ennyiért még egy jó bridge-kompakt gépet se kap az ember és általában akinek tükör reflexes gépe van az vigyáz is rá nagyon.

[link]


H nem fontos a video felvétel ez pl egy középkategóriás gép 60ezerért:

[link] uzenet/3aaeadd3c344f481bd9ac046fd454958

2010. júl. 15. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pont tegnap esett meg, hogy titokban kellett dolgoznom, így nem tudtam tükrös gépet használni, egy kompakttal kellet boldogulni és hirtelen nagyon átéreztem, mekkora a különbség...


Ha komolyan gondolod, vegyél egy tükrös gépet, nagyságrendekkel több lehetőség van benne. Pl Canon 500D, Nikon D200 vagy D90 elég jók.

2010. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


A használt vásárlást csak úgy javaslom, ha van, aki ért hozzá, mert bár tényleg féláron lehet jó cuccokat venni (a felszerelésem fele használt és semmi baj nem volt velük), de nagyot is lehet bukni rejtett hibákkal. Canon 40D-t semmiképp se vegyél használtan!

2010. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Velem is megesett hogy titokban kellet fényképeznem ezért használtam dslr-t, mert a kompakt vakú fénye elrontott volna mindent. :)


Mi a baj a 40D vel? Erről még nem hallottam.

2010. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok :) +
2010. júl. 15. 19:09
 9/14 anonim ***** válasza:

A 40D zárja nem lett valami jó, nagy a gyári szórás és sok olyan panasz van, hogy a tervezett 100 ezer expos élettartam helyett már 30 körül feladja. Egy használt DSLR-ben simán bent lehet 10-15 ezer expo, ez már majdnem a fele a zár életének...


Másik:

És hogyan tudtál egy DSLR-el úgy dolgozni, hogy ne vegyék észre, hogy fényképezel? A tükörnek olyan hangja van, hogy 20 méterről is feltűnik...

Mellesleg inkább a túlégés volt a gond a nagy fény-árnyék kontraszt miatt, ezt pedig DSLR-en is csak vakuval tudod megoldani.

2010. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"...A 40D zárja nem lett valami jó, nagy a gyári szórás és sok olyan panasz van, hogy a tervezett 100 ezer expos élettartam helyett már 30 körül feladja. Egy használt DSLR-ben simán bent lehet 10-15 ezer expo, ez már majdnem a fele a zár életének..."


Ejha! Ezt még nem is hallottam. Pedig ilyen trógerség nem jellemző a canonra habár anno az első alsó kategóriásnak a 300D műanyag csapja okozott gondot, de hát elsőnek elment.


"...És hogyan tudtál egy DSLR-el úgy dolgozni, hogy ne vegyék észre, hogy fényképezel? A tükörnek olyan hangja van, hogy 20 méterről is feltűnik..."

Igazából ha van egy esemény (pl családi) a beszélgetésben bőven elveszik a zárhang és fel se tűnik (utcán pláne nem), de a folyamatos vakuzás nem csak a kép tónusát öli meg hanem az emberek is hajlamosak merevebbek lenni, amíg abba nem hagyod. Lehet persze vakúval is pillanat képet csinálni, csak után több idő kell hogy kikerüljön a fotós a figyelemből.


"...Mellesleg inkább a túlégés volt a gond a nagy fény-árnyék kontraszt miatt, ezt pedig DSLR-en is csak vakuval tudod megoldani...."

Nos van hogy deríteni kell, de ez iszonyú hely függő.

Náluk a lakásban pl nagyon egyenletes (noha gyenge) a fény, ott nem kell deríteni.

A fény árnyék amúgy jól tud jönni, mert iszonyú hatásos képeket lehet csinálni ha használod a képalkotáshoz.


Ha nem stúdió fotózok akkor amúgy kb 1000 képre jut egy vakus.

2010. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!