Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet más operációs rendszert...

Lehet más operációs rendszert telepíteni valamilyen játékkonzolra?

Figyelt kérdés
Tv "okosítónak" vennék mondjuk egy használt ps2-őt vagy 3-at. Lehet rá tenni win xp-ét, vagy valamilyen linuxot? Valahol azt írják, hogy igen, van ahol azt írják, hogy nem.

2019. okt. 1. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Miért pont egy 20 éves hardvert akarsz tévé okosítónak? 0,3 Ghz processzor, 32 mega RAM. Semmit nem raksz rá, és nem alkalmas semmilyen mai tartalom futtatására.
2019. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, azt hittem, hogy a ps2 újabb, nem vagyok nagy játékos, viszont a ps 3 nem tűnik olyan rossznak, és szerintem olyan 60k-ért még drágább is lenne egy mini itx build, mint a ps, és hely szűke miatt nagyobb méretű gépre, se sokkal drágább tv okosítóra nincs pénzem
2019. okt. 1. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tévé okosító alatt azt érted, hogy egy olyan hardver ami a tévé rendszerétől függetlenül támogatja a mai népszerű videóformátumokat, van rajta böngésző, meg egy általános operációs rendszer? Mert ilyen eszközökből millió van, a belépő szintű 7-10 ezrestől a komolyabb 20 ezres készülékekig. Android alapú tv boxok, Android 7-cel, 2-4 giga RAM-mal, 32 giga tárhelyig (+csatlakoztatsz rá külső merevlemezt vagy más adathordozót), mai szabvány wifi támogatással, 4k felbontásra képesen. És akkora vagy kisebb az eszköz, mint a tenyered, és idei vagy tavaly megjelent készülékek a legutolsó technikai újdonságokkal.


példák:

[link]

[link]

2019. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Már meg ne haragudj, de végtelenül ost*ba ez az elképzelés ezekkel az eszközökkel.


Szöget ütni sem forrasztópákával szokott az ember, pedig nem lehetetlen.

Még az sem mondható el, hogy nincs pénzed a projektre, mert van, akkor csak veszel egy céleszközt, azt csókolom, a többit már megválaszolta az előttem lévő.

Személy szerint valamelyik Xiaomi boxot ajánlom, vagy esetleg Chromecast.

2019. okt. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi, nem hittem, hogy gyártanak ilyeneket:)

Így még olcsőbban is kijövök:)

2019. okt. 1. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem hitted? Ha csak az általad használt "tévé okosító" kifejezést beírod a google-be már is nyertél...
2019. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem egyszerűbb venni egy mediaboxot?
2019. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja látom, már írták is
2019. okt. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

PS2 és PS3ra is készült linux.

PS2nlé a FAT verzió kompatibilis vele, de kellenek hozzá kiegészítők amik elég ritkák és sokkal többe kerül mint maga a PS2.


PS3 alá is lehetett telepíteni linuxot, de csak 3.55-ös firmware verzió alatt, amivel nem minden gép kompatibilis.


A kérdés, hogy mit tudnál vele kezdeni, mert ezeknek az architektúrája nagyban eltér a PC-től így nagyon kevés dolgot csináltak meg rá. Forrásból fordítani pedig gondolom nem a te műfajod. Gyakorlatilag nem fogod tudni értelmes dologra használni.

A windows-t és társait felejtsd el.

Pontosan mire szeretnéd használni?

A PS3 pl alapból rendelkezik böngészővel és média lejátszási funkciókkal, bár már ez sem teljesen korszerű.

2019. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!