Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek mióta alkalmaznak...

Szerintetek mióta alkalmaznak az iparban számítógépes nyomtatott áramkörtervezést?

Figyelt kérdés
DOS programot láttam már, vagy nem tudom, mik voltak még legkorábban és mikor. Köszönöm.
2019. okt. 3. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
1996 -ban középiskolában már kifejezetten fejlett programok voltak. Az eagle 1988 -as megjelenésű de az első verzió gagyi volt. A második már használható volt, az 1991. C64 re illetve atari st re meg amigára volt abacus software nek elektronikai témájúcad programja (1985 körül és tudot már auto route ot is). De ezeket szerintem nagyon korlátozottan használhatták az iparban. Úgyhogy 1991 re tenném amikortól már lehet azt mondani,hogy alkalmazták ipari környezetben.
2019. okt. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1970-es évek eleje-közepe. A Gerber fájlformátum "szabványa" 1980-ban jelent meg már kifejezetten nyomtatott áramkörök készítéséhez.


[link]


"Gerber had published a full specification of their format in 1980, Gerber RS-274-D became the de facto standard."


A korai időszakban még használták a wire-wrap módszert (főleg a hátlapokhoz) azokat hasonló programokkal tervezték szintén az 1970-es évektől kezdődően.


Az első grafikus CAD rendszer 1960-ban jelent meg, nem egyértelműek a források, hogy ezt használták-e NYÁK tervezéshez.


Az első konkrét amit találtam 1973 egy SPICE (áramkör analizáló program) már biztosan létezett.

2019. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amit konkrétan láttam és használtam 1987-ben egy Smartwork nevű nyáktervező program PC-n futott.


Most utána néztem, és ezt akkor úgy hírdették, hogy "az első olcsó /low-cost/ tervező program PC-re". Az első verziója 1984-ben jelent meg. (SmartWork v 1.0 r5 - 1984 1.0 r5 PCB design software - early release forrás: [link] )


"smARTWORK. The first low-cost PCB layout package for the IBM PC. The first choice of entry-level and occasional designers worldwide. The first choice of educators. Even designers with high-powered work stations reach for smARTWORK first for simple boards."


Illetve PDP-re konkrétan találtam egy ilyen hivatkozást:


"1970 Racal-Redac releases PDP 15-based PCB, schematic and silicon layout; Z-Router—line probe; and A-Route—Lee maze."


Néhány további hivatkozást találtam most egy kis googlezással. Ez már egy jól használható program volt.

2019. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!