Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hagyományos képcsöves televízi...

Hagyományos képcsöves televíziókészülék miért "dobja el" a képet egy bizonyos idő után?

Figyelt kérdés

Hagyományos, képcsöves, 51 cm-es Thomson márkájú, kb. 20-25 éves televíziókészülék egy idő után olyan hibajelenséget produkál, hogy a kép elmegy rajta, de a hang megmarad. Tehát teljesen nem kapcsol ki, "megy" a készülék, csak kép nincs. Hogyha a készenléti módból is kikapcsolom a tv-t, és várok vele kb. 10 percet, akkor visszakapcsolás után van rajta kép. Ez a "képeldobás" jelenség teljesen kiszámíthatatlan időközönként jelentkezik nála. Van, hogy egész nap megy a tv és nem jelentkezik ez a hiba, de van úgy, hogy már fél óra múlva nincs rajta kép. Egyszerű felhasználóként én valamilyen melegedéssal összefüggő dologra gondolok. Melyik alkatrésszel lehet a hiba, a távirányító résszel vagy a képcsővel, esetleg teljesen más alkatrésszel? Aki tud nekem válaszolni, azt megköszönöm. Sajnos ezektől az olcsóbb LED tv-ktől nem vagyok elájulva. Nagyon tompa, életlen képük van főleg, ha csak analóg jel érkezik a kábelen.


Köszönöm szépen a segítséget!



#képcsöves tévé #hagyományos képcsöves tv hiba #elmegy a kép a cRt tv-nél #púpos tv képcsőhiba #nem LED TV hiba
2019. okt. 20. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Másrészt ez a szerencséd is, a képcsövesek javítása már nem nagyon termel hasznot, ezért most már elárulhatom a szakmai titkokat is.

Egyik eset, ha a sorvégfok nem áll le, azaz továbbra is érzékelhető a képernyő nagyfeszültségű sztatikus töltöttsége, valamint hátul fülelve változatlanul hallatszik a képeltérítés zúgó hangja is, illetve a soreltérítés 16 kHz, bár utóbbit nem mindenki hallja.

Ilyenkor meg kell nézni először a képcsőfoglalat forrasztásait, ahol a fűtőszál kivezetései szoktak meglazulni a hőtágulás miatt.

Azt átforrasztod és kész.

2019. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd, használtan már lehet venni 5-10 ezerért 2x ekkora katódsugárcsöves akár flatron tv-ket, bár én nem ajánlom mert nagyon káros a szemre a CRT tv.

Gondolom ezt a kicsi 51 centiset is elég közelről nézheted, az meg egyáltalán nem egészséges.

Egy ilyen régi és kicsi tv-vel én nem vacakolnék már.

25 év nagyon szép kor egy tv-nél, bármi baja lehet...akár az elektronágyú is tönkremehetett, a tápegység, valamelyik vezérlőelektronika szóval bármi.

Az olcsó LCD tv-k valóban szarok, főleg az ilyen no name márkák.

Ezeket nem is szabad megvenni mert általában kínai licence alapján készülnek, és több, akár 10 éves technológiára építik az egészet.

Magyarán sok benne az olyan alkatrész amiből több százezer megmaradt raktáron a gyártás után, és ezekből lehet fillérekért összelegózni egy készüléket.

Én mindenképp Philips, Samsung, Sony LCD tv-t ajánlanék ha vásárlásra kerülne a sor.

Akár használtan is, 4-5 évest elég jó áron meg lehet venni, és a fent felsorolt márkák megbízhatóak használtan is, és a képminőségük is nagyon szép.

Nekem a pincében van még egy első generációs Philips LCD tv, sima HD felbontású lassan 12 éves és még mindig bírja (úgy hogy napi használatban térfigyelő kamerák mennek rajta 0-24)

2019. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az 1 és 2 válaszolóknak a segítséget. Megmondom őszintén, hogy mivel ez a jelenség már elég régen fennáll (gondoltam, hogy előbb-utóbb kifekszik majd telejesen a régi tv) ezért vásároltam már egy JVC LED TV-t, 60 E Ft körüli értékben. (Bár ne tettem volna.) Kis helységről beszélünk, ahol üzemel ez a készülék, ezért teljesen megfelel ez a 81 cm-es méret (Full HD). A gond ott van, hogy tv üzemmódban a képminőség egy nagy nulla. DVD, illetve pedrive-ról üzemeltetve elfogadható a kép. A monori körzetben jelenleg a dzyúpíszííí (upc) horror áron szolgáltat analóg jelet. Gondolom, hogy a készüléknek kevés a jel, tehát korszerűbb szolgáltatásra volna szüksége a jobb képminőség miatt. A púpos 100 éves tv-nek ezerszer szebb képe volt ugyanazon kábelelőfizetés mellet, mint ennek. Mikor vásároltam az új tv-t, már akkor is tudtam, hogy a JVC eladta a tv üzletágát, tehát ezzel együtt a minőségnek is lőttek....de azt nem gondoltam, hogy ennyire ócska legyen egy termék. Lehet, hogy viccesen hangzik, de többé-kevésbé a talpa miatt választottam ezt a modellt. Több százezret nem akartam adni LG és Samsung tv-ért, mert úgy gondoltam, hogy meló után, esténként 1-2 óra tv-nézésre ez a készülék is jó lesz. Ha pedig esetleg a viharos, kiszámíthatatlan időjárás miatt bekap az ember egy villámot, akkor a füstje a drága és az olcsó tv-nek is szerintem ugyanolyan színű.


Szóval, mivel nemrégiben vásároltam ezt a szupercsoda LCD TV-t, ezért arra gondoltam, hogy visszaküldöm a fr@ncba a webaruhaznak, és a régit pedig megjavíttatom a jól bevált, helyi műszerész szakimmal. Csak ott bukik a mutatvány, és sokan ezért választják inkább az új termékekek beszerzését, mert talán 1-2 évvel ezelőtt kb. 8-9E Ft-ért javított meg a távirányító hibás tv-t. Pipa is voltam akkor mindenre és mindenkire. Persze érthető, hogy ilyen árak mellett aprópénzért senki sem dolgozik. Most ugyan jó a megjavított régi, távirányító hibás tv, de csak régi készülék maradt az is. Ki tudja, hogy mikor fogja beadni az unalmast. ....de az öreg, megjavított tv, akkor is fényévekkel jobb képet produkál, mint a mai übercsodák. Pedig Made in Gagyi-ban gyártották. Techwood névre hallgat. Egyik hétvégi nagybevásárlás alkalmával raktuk a tacskó nevű hypermarket bevásárlókocsijába. Az ára is elfogadható volt.


"Hangomban" a cinikusság a mai lehetetlen világnak szól. Van minden, lehet mindent venni, csak szinte semminek sincs minősége. Igaz ez a kenyértől kezdve a mosógépeken, laptopokon keresztül a tv-kig. Ami régen "normális"-nak számított, lehet azt mondani, hogy az ma luxus. El tudom képzelni, hogy 2-300E Ft-os Samsung és LG tévéknek lényegesen szebb a képük, de az sem biztos.


Ezt a hosszú "litániát" azért írtam, mert úgy gondoltam, hogy a válaszolókkal akkor leszek korrekt, hogyha az egész tv-s történetet ismerik....de gondolom, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben.


Még annyit hozzáfűznék, hogy az 50ezres Hitachi-nak sem volt szebb képe a Digi kábelszolgáltatás mellett. Pedig úgy tudom, hogy ők már korszerűbb szolgáltatást nyújtanak a 29-es körzetben, mint a upc. Ezeknek az olcsó tévéknek olyan a képe, mintha hamuval lenne behintve az egész kijelző. Életlen, szürke minden a kijelzőn. ...mintha állandóan szürkület lenne mindenhol.


Köszönöm szépen a segítséget! (Lehet megy vissza a feladónak a "tompa tv", legalább annyival kevesebb szemét termelődik a Földön.)

2019. okt. 20. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Az LCD eleve kisebb kontrasztra képes, noha fényerőt még képes produkálni a háttérvilágítás, de a feketeszint inkább csak szürke, főleg az olcsó kínai LCD-knél.

Van viszont sok török Vestel, ami egyéb álneveken fut, kiváló LG LCD-vel szerelve.

Azok már vállalhatók, javítás után sokszor csak nézek, hogy milyen kellemes, természetes képe van. Monitorként magam is egy ilyet használok.

De TV-célra Panasonic plazmát, vagyis a TV-k királyát. Annak jóval ütősebb a kontrasztja, van fekete is, meg fehér is.

2019. okt. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ennek a JVC-nek is ott figyel a hátulján, hogy Germany Vestel, összeszerelve Törökországban. Nem tud már az ember kiigazodni a dolgokon, hogy ki kivel van. Ki gyátja, fejleszti, értékesíti stb. Lehet, hogy a gagyi tv-kben is ugyanazok az alkatrészek vannak, csak a logó miatt kerül kevesebbe.
2019. okt. 20. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig azokon jó kép szokott lenni, általában a 32, 40, 43 collos kijelzők LG-gyártmányok a Vestelnél.

Amellett használnak más kijelzőket is, de kínaiból is talán még a jobbakat.

Orion is van Vestel, de utóbbi időben jobbára kínai típusok futnak Orion név alatt, ami sehol nincs az LG-hez képest, természetesség, betekintési szög szempontjából.

2019. okt. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!