Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért csíkos a kép és búg a...

Miért csíkos a kép és búg a hang a tv-n?

Figyelt kérdés

Miért csíkos a kép a tv-n ha VHS-t nézek vagy DVD felvevőt ha csak a sima DVD lejátszót használom akkor még kép sincs?

Mikkor váltogatom a DVD felvevőn CAM AV akkor vibrál nagyon a kép, az összes SCART kábelt meg mozgattam de az óta nem vibrált a kép, de ezek a csíkos nem tűnek el, 1 honnapja is ott voltak akkor vettem észre, akkor is megmozgattam a kábeleket de semmi eredményt nem hozott pedig régen nem voltak ott, DVD felvevőn a CAM-ra rakom akkor látszik a DVD lejátszó képe is de ott is csíkok vannak benne, meg a hangon is lehet hallani hogy búg.

PC-ről semmi baja a képnek és ha tv-n nézem a tv csatornákat akkor sincs baj.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=G5RQEND5UWs&feature=youtu.be



2019. nov. 16. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az analóg jelátvitel érzékeny ugyan a földhurokra, de itt más kábelgubancot gyanítok. Akkor szokott ilyen lenni, amikor a SCART-on a kimenőjel visszamegy a bemenetre, szakszerűtlen dugások, beállítások miatt.

Csak ezt így távolról nehéz kibogozni.

2019. nov. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Át cseréltem a videóban a SKART kábeleket akkor meg kép nincs, de most csak az av1-be van be dugva akkor is csíkos, és a DVD felvevő és a DVD lejátszó ki van húzva a hálózatból és így is csíkos. Akkor itt más gond van, azt nem értem eddig volt képe SKART kábelen a sima DVD lejátszónak is, csak elkezdett vibrálni a kép hol el ment visszajött de a kábel megmozgatás ki húzgálás nem segített nagyon, most meg már semmit nem ér. Az hülyeség ennyi kábel tönkre ment.
2019. nov. 17. 10:35
 3/5 A kérdező kommentje:
?
2019. nov. 17. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:
"Szakszerűtlen dugások" XDXD
2019. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Akár a SCART kábel valamelyik tűje is megsérülhetett, egy csere után nézd meg megjavult-e.
2019. nov. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!