HDMI nélküli 1080p-s TV megjelenítené a HD képet HDMI–AV átalakítóval?

Figyelt kérdés

Most a kábeles set-top-box Scart kábellel van összekötve a tévével, de így csak SD-t tud, hiába tudná a készülék kezelni a HD-t is.

HDMI–Scart átalakítóval tudnám nézni a HD adást a HDMI kimenet nélküli HD tévén?



2019. nov. 16. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

"HDMI kimenet nélküli HD tévén"

Vagyis HDMI-bemenetről beszélsz szerintem, miután ettől már hülyét kapok, hogy folyton összekeveritek a bemenet és kimenet fogalmát és én meg nem értem, hogy milyen alapon?

Oda megy be a jel, akkor az nem bemenet, vagy mi?

Továbbá a SCART alapvetően SD-jel átvitelére képes, noha van még egy variáció, amikor a SCART-RGB jelutat HD-komponensek átvitelére használják (Y Pb Pr).

De ezt csak azoknál a set top boxoknál lehet kiaknázni, melyek kimenete ilyen üzemmódra átállítható.

Abból pedig csak DVB-T boxot ismerek, az ALi processzoros típusokat.

Valamint léteznek ilyen TV-k is, ami ezzel a megoldással kompatibilis, amit még akkor szabványosítottak a SCART-ra, amikor még azt hitték, hogy a SCART-nak van jövője.

2019. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Közben elterelődtem, de nézzük a másik részét:

HDMI --> SD kompozit átalakítók léteznek ma már olcsón.

HDMI --> YUV (Y Pb Pr), az viszont érdekes lenne. Nem tudok ilyenről.

2019. nov. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!