Kihelyettesíthető a Dac lejátszó egy komolyabb számítógép hangkártyával? Mi lenne a különbség?

Figyelt kérdés

Mennyivel szólna rosszabbul a cucc miatta?

Tudnának ajánlani hangkártyát ami megközelíti ezt a szintet?

Köszönöm!


2019. nov. 20. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

tulajdonképp a hangkártya is DAC. a DAC a "Digital-Analog Converter" szavak rövidítése, ami annyit tesz, hogy digitális jelet analoggá alakítja, vagy fordítva.

Sok hifisnél láttam, akiknél PC a forrás, hogy stúdió hangkártyát használnak erre a célra, azok között nézelődj. 30e körül már találsz elég jókat.

2019. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na akkor megnyugodtam! :) Pc van, folyamatosan, arról hallgatom a zenét, gondoltam nem vennék egy külön lejátszót! ;) Köszönöm! :)
2019. nov. 20. 12:19
 3/6 Szirty ***** válasza:

Nos ha annak alapján döntesz hogy DAC ez is, meg az is, akkor könnyen hibázhatsz.


Olyan ez, mint a pörkölt. ha jól csinálják ízletes, ha elbaltázzák ehetetlen. Pedig pörkölt! :)

2019. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Engem is érdekel! Mikre kell figyelni, hogy ne fázzunk rá?

Sorolná valaki milyen kártyák jöhetnek szóba?

A flac teteje biztos kielégítő lenne... :)

192/24

Kíváncsi vagyok.

2019. nov. 21. 03:21
 5/6 anonim válasza:

A Focusrite Scarlett hangkártyákban van egész jó DAC és füleserősítő, de ha nem veszel fel semmit, csupán zenehalgatási célból veszed, szerintem felesleges. Felvételre pedig nem a legjobb, néha késik és monitor balance állítás nincs rajta, de ennyi pénzért nagyon jó hangminőséget kapsz.


Ebben a kategóriában van talán a Fiio E10K Olympus 2, ami, bár alapvezően füleserőstőnek van kitalálva, rendelkezik line kimenettel is hátul, személy szerint ezt használom, szintén elmondható róla az előbbi: nem a legjobb a világon, de remek ár/érték arányú.


Nyilván, a határ itt is a csillagos ég, egy jóval feljebbi kategóriában hangkártya standardként elterjedt az universal audio apollo kártyacsaládja, itt mind az ADC és a DAC része is remek, nem véletlenül használják stúdiók is. Nyilván ezt csak DACnak használni elég drága dolog, de ha esetleg fel is szeretnél venni valami csúcsminőségben, arra is alkalmas.

2019. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bevallom kezdő vagyok a dologban, még 37 évesen is szoktam játszogatni, így házba építhetőre gondoltam előbb és ez a kártya fogta meg a fantáziámat:

32-bit / 384 kHz


[link]


A ledvilágítás kártya külleme, abszolút nem érdekel, de mintha jókat írnának róla...

És kb kicsit feljebb van mint amennyit szántam rá, de már 5.1-et tud ha filmeznék, de lövésem sincs minőségben mit kreál, annyira nem értek hozzá.

De ez tetszett meg.

Ilyen kártyára ne is gondoljak? Vajon klasszisokkal jobb a fentebbi Fiio zenehallgatás terén?

A lényeg mindenképp a zene, Flac szól a Bose 2.1-en is max 1000-3000kbps-ig, de az számítógép hangszóróként van, teljesítmény nincs mögötte, hajtani meg nem akarom folyamatosan.

Először nem akartam az asztalomra még egy kütyüt, de ha a minőség megköveteli, kötök kompromisszumokat ha úgy van, lehet külső is! ;)


Vélemény a fentebbi kártyáról?

Köszönöm a válaszokat amúgy!

2019. nov. 21. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!