Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Samsung led tv amit...

Jula01 kérdése:

Van egy Samsung led tv amit HDMI kábellal csatlakoztattam a laptophoz. Minden ok volt összedugtam és nem kellett állítani semmit egyből a tv-n volt a laptop kép. Most az írja nincs jel. Miért?

Figyelt kérdés
tv-t HDMI2 miután összekötöm, hogy írja nincs jel. Miért nem észleli most a jelet? Win 10 van a laptop-on. KÖszi a segítséget.

2019. nov. 24. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:

WIN 10-nél be kell állítani, hogy adjon ki jelet a HDMI-re is.

Ezt úgy tudod, hogy WIN+P -t egyszer nyomd meg. P, mint projektor - innen lehet megjegyezni. Jó lassan jön elő a képernyő megosztás menüpon. (1-5 másodperc, mire feljön a popup az új frissítés óta). Ott kiválasztod, hogy EXTENDED - ami magyarul nem tudom mi, de majd más megírja (amúgy az a legalsó opció).

2019. nov. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem a legalsó, az a screen only. :(

Hosszú lesz, amit írok, elnézést a sok pofázásért.


Inkább itt egy kép róla: [link]


PC screen only - ez a default, ezért nincs jel a laptop kimeneten.

Duplicate - ez egy az egyben azt mutatja, ami a laptopon van, és ha a két képernyő felbontása más, azt fogja választani, amelyik a kisebb. Tehát valószínű a TV-n van nagyobb felbontás, ezért azon is a laptop felbontása fog megjelenni.

Extend - Ilyenkor 2 (vagy több) monitort fog kezelni a gép és mindegyiket natív felbontásban. Ezt ajánlom, mert akkor a laptopon is látszik és a tv-n is.

Second screen only - csak a TV-n fog látszani a kép. Ami akkor gond, ha mégsem jelenik meg rendesen, mert akkor sehol nem látod, de amúgy ez is jó megoldás, ha csak a TV-n akarod, hogy megjelenjen.

2019. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Itt egy már működő rendszerről van szó, ami egyszer csak nem működött, ami lényeges a hiba szempontjából.

Az itteni tapasztalatok alapján sajnos csak méltatni lehet a kérdést, hogy nem csupán jelen időben fogalmaztál, ahogy egyesek szoktak:

"Ez van az van, mi baja?"

Csak sajnos rajtad nem fog segíteni, ha az áram alatti dugdosás miatt károsodott a TV HDMI-bemenete.

Próbáld ki másik bemeneten is, de a TV ne legyen bedugva a sehová!

Vagy a TV maradjon, ahogy van, de a laptop ne csatlakozzon hálózathoz vagy bármi máshoz. Legfeljebb utána, amikor a HDMI-kábelt már bedugtad.

Többit majd később, elöljáróban csak annyit (mielőtt egyes laikusok hülyének néznének), hogy szervizemben előfordulnak ilyen hibák (HDMI-bemenet károsodása), azaz nem csak poénból írtam.

2019. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajons egyik megoldás sem segített.

ATV-n HDMI bemenet biztos nem rossz mert az asztali blueray-t látja. Mindig ez a HDMI kábel lett kihúzva mikor netről nézek filmet.Csak 2 HDMI van a tv-n. Olvastam valahol ,hogy a HDMI/DVI-be kell a laptopot bedugni,de sajnos ez sem segített.Azért köszi a megoldásokat és ,hogy ilyen hamar reagáltatok .

2019. nov. 24. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!