Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tv áramtalanítása okoz bármi...

Tv áramtalanítása okoz bármi problémát? (4k)

Figyelt kérdés

Vettem ma egy 4k tv. A kikapcsoasaval kapcsolatosan kellene segíteni. Nem szeretem áram alatt hagyni a tv-t így reggel mindig kihuzom, hogy ne legyen áram alatt. Okozhat ez bármi problémát? A régitvel nem volt gond, de ez csak egy újabb, komolyabb tv.


Köszönöm!



2019. nov. 28. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem teszel jót vele, ha nincs egy feszültségszabályozós elosztóba dugva.
2019. nov. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha felted az aramlokesektol, vegyel hozza tulfeszultsegvedos elosztot, urambocsa' szunetmentes tapegyseget. Teljesen felesleges aramtalanitani, az a kb. 0.3W fogyasztas biztosan nem latszik meg az aramszamladon es a jegesmdvek sem amiatt halnak ehen.
2019. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt neki, csak fölösleges.
2019. nov. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Javítok ilyeneket, a mai TV-k fogyasztása jelentéktelen és teljesen mindegy, hogy áramtalanítod vagy sem.

Nem emiatt fog meghibásodni, akár totálkáros mértékben.

Egyik opció, hogy a gyerek belehajít valamit, mert elégedetlen a mese befejezésével.

Rengeteg törött kijelzős eset van.

Valamint további lehetőségek is vannak, ami ellen úgysem tehetsz semmit.

2019. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Okozhat problémát. Ezt az előttem szóló ezek javításával foglalkozónak illene tudni. Ha áramtalanítod akkor a tévé kikapcsolás után nem tudja lefuttatni az un "pixelátmosást" ami megakadályozza hogy beleégjen a tartalom a képernyőbe. Ez bizonyos időközönként akár egy óráig is eltart miután kikapcsoltad a tévét. Ha áramtalanítod akkor ez persze nem fut le...
2019. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, ez csak OLED kijelzőkre vonatkozik amit előbb írtam, de te meg nem írtad a kijelző típusát!
2019. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

# 5

- Ez az, hogy nem említette.

- Illik tudni, vagy tudom is, csak véletlenül nem jutott eszembe: nem teljesen ugyanaz.

- Igen, tudok róla, de csak azért, mert követem a technikai fejlődést. Viszont a szervizemben nem volt még OLED TV, vagy ami lehetett volna, azt sem vállaltam. Ezek többsége még garanciális, amivel a márkaszervizek foglalkoznak főleg.

Tehát (egyelőre) nem állja meg a helyét az sem, hogy különösebben foglalkoznék vele, én vagy alkalmazottaim.

2019. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bubuka508 ***** válasza:
91%
A pixelátmosás ok, meg az is, hogy ezeknek már jelentéktelen a készenléti fogyasztása, de azért ha hosszabb időre kikapcsolod (pl. napokra elmész otthonról), vagy ha vihar van, akkor áramtalanítsd, nehogy a villám, vagy más okból a hálózatban keletkező feszültségugrás agyonvágja. Ez ellen ugyanis nincs orvosság, ahogy a halál ellen sincs.
2019. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"- Illik tudni, vagy tudom is, csak véletlenül nem jutott eszembe: nem teljesen ugyanaz"


elnézést a fogalmazásért... Jogos.

2019. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor nem érdemes a tv, hifi, pc, dvd, vhs, házimozit, monitort, szünetmentest áram talanitani minden nap vagy pár hétre?


Szerintem ha nincs áram alatt sokkal tovább fog működni, nincs villám csapás vagy áramszünet vagy ingadozás. Szerintem sokkal hamarabb meg adják magukat ha áram alatt vannak.


Vagy tévedek?


Pl: Van egy monitorom ami már 2x volt javítva mndennap ment és 5 évet bír, ha mindennap áram talanitanám ki bírt volna 8 évet is, nem adná olyan hamar meg magát a kondik.

2019. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!