Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem ismeri fel a set-top...

Janikuko kérdése:

Miért nem ismeri fel a set-top boxot a tv, mint csatlakoztatott HDMI eszközt és miért nem tudom egy távirányítóval vezérelni a tvt és a stb-ot?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: vettem egy Star-Light 32DM6500 Android LED Smart televíziót a régi dobozos tv helyett. Egy HDMI kábel segítségével összekötöttem a (T-szolgáltató által adott) beltérivel ( Cisco ISB2001 a tipusa). A tv mint "forrás" érzékeli és ugye tudok tvt is nézni, de csak 2 távirányítóval. A beltériben nincs semmiféle erre vonatkozó beállítás. A tvt is próbáltam beállítani, de azt írja nincs HDMI eszköz csatlakoztatva, így nem is talál eszközt. A másik szobában egy samsung tv ugyanígy hdmi-vel van csatlakoztatva ott semmi gond nincs, egy távirányító kezeli a tvt és a beltérit is. Már végigböngésztem a neten mindent, de nem találok erre megoldást.

#Android #LED #Smart #32DM6500
2019. dec. 1. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A beltérit külön távirányítóval kell kezelni. Ez nálam is így van. Ha egy házimozit csatlakoztatnál a TV hez, azt is külön kellene kezelned. Ha PC-t csatlakoztanál HDMI kábellel, akkor a PC t sem tudnád kezelni a TV távirányítójával.
2019. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez igy jo,nincs problema
2019. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a a válaszokat. Akkor marad a 2 távirányítós megoldás. Igen, tudom ez nem egy samsung okos tv, de azért kényelmesebb lett volna mindent egy távirányítóval kezelni.
2019. dec. 1. 15:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Voltak rá kísérletek, de nem váltak be, mert csak azonos gyártmányú eszközt voltak hajlandóak kezelni. Ilyen az én házimozi távirányítóm is. Soha sem sikerült vele TV-t kezelni, pedig rajta voltak a kezelőgombok. A házimozi LG, a TV Sony.
2019. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen a tv távirányítón is megvannak a gombok (pl : guide) ami esetleg kezelné a beltérit. És azt gondoltam ha a samsungnál működik, hogy kezeli a beltérit is, akkor ennél is működni fog, hiszen mégis csak egy smart tv. De akkor ez sajnos így nem fog menni. Én is próbáltam számtalan applilációval is de semmi. Mindegy, nem egy világprobléma, csak kényelmesebb lett volna.
2019. dec. 1. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, tehát a tv távirányítót szeretnéd a boxhoz használni? Úgy valószínűleg tényleg nem megy, fordítva viszont igen, tehát a beltéri tudja kezelni a tv alapfunkcióit. Nálam a bekötésnél közölték, hogy a tv saját irányítóját el is dobhatom. Persze, nem tettem, mert azon több beállítási lehetőség van, de ki-be kapcsolgatáshoz elég a box távirányítója. (Lehet, hogy a válasz nem releváns, mert nekem crt tv-m van.)
2019. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, a tv távirányítót szeretném a boxhoz használni. Mint írtam a másik szobában egy samsung smart tv-m is van és mivel nem csak egy beltérim van, annak a távirányítója kezeli a beltérit. A két beltéri ugyanaz a tipus. De ez a star-light smart tv már nem kezeli a beltérit. A samsungnál ez egy nagyon praktikus dolog egyébként, mivel egy vezérlővel tudom kezelni a tv smart funkcióit, valamint csatornákat is tudok váltani. Tehát ott még konkrétan ki sem bontottam a csomagolásból a beltéri távirányítóját, mert szükségtelen. Nekem egyébként az is megfelelne, ha a beltéri távirányítóval tudnám kezelni a tv funkciókat is. Azt is próbáltam mivel leírás szerint ki lehet vele váltani a tv távirányítót, de nem volt a listában star-light gyártó ( olyan lista, mint egy univerzális távirányítónál, 4 jegyű kódok vannak megadva). Szóval kb mindent megpróbáltam.
2019. dec. 1. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!