Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Zajszürrö forrósodása, mi...

Zajszürrö forrósodása, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

[link]

Erröl a lapról lenne szó, a kimenetnél lévő zajszürö tekercs forrosodik amelyikeken nincs hangszóró amelyiken meg van az is meleg de még nem kell el rántsam az ujjamat onnan.



2019. dec. 8. 18:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem pont zajszűrő, inkább impulzus szűrő, ami itt nem zaj, hanem a kapcsolóüzemű végfok lényege.

Az LC-szűrő végzi az impulzusjel simítását, ennek során a nagyfrekvenciás felharmonikusokat GND-re vezeti, ami a tekercs ohmos ellenállásán hőt is fejleszt.

Ez független a hangszóró jelenlététől, a kivezérléstől függ.

2019. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jó igy oké de ezzel lehet valamit kezdeni ? Mert ez olyan forró hogy megfogni nemlehet.Hogy csinálhat-e valami nagyobb károsodást a lapon.
2019. dec. 8. 19:38
 3/26 anonim ***** válasza:

Ez nem élőlény, ami beteg lesz a láztól és meghal.

Csak réz és vasmag, sokkal többet kibír, mint a kezed. Meg a többi anyag is.

A végfok-IC melegedését kell figyelni inkább, noha azt is sokan félreértik.

Ökölszabály, hogy a szilíciumalapú félvezetők addig még jól érzik magukat, amíg az ember kézzel meg tudja fogni.

Noha valójában még efelett is van némi tartalék bennük, azaz többet is kibírnak.

2019. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Az ic nem melegszik.Jelenleg csak potméternél a két kis ne5532p ic de mondjuk laza üzemi.


Csak itt durva ez a tekercs a kimenetnél.Jó persze használom minden portját akkor szinte semmi.Csak nem tudtam merjem-e igy használni.


Ennek megvan egy kisebb fejletebb változata.

[link]

És ennél nem tapasztaltam.De jó ez ugyanugy felépitve de valojában majdnem teljesen más architektura.

2019. dec. 8. 20:49
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja ,annyit hozzátéve mivel most csak a sub felére van szükségem.És azt nem tudom merjem -e fogyasztó nélkül használni(Jobb és Bal)?
2019. dec. 8. 20:50
 6/26 anonim ***** válasza:

Terhelésre nincs szüksége egyik végfoknak sem, akár kivezérelt, akár nem. Terhelés nélkül maga a végfok sem vesz fel áramot, vagy csak minimálisan változik.

Azt kell ellenőrizni, hogy vezérlés nélkül melegszik-e a tekercs. Ha igen, az utalhat gerjedésre is, amit jelez a nyugalmi áram is, ami normális esetben csak 20-30 mA, tehát ezt is ajánlatos ellenőrizni.

Ha nincs gerjedés, az L/R potmétert letekered, hogy a bemenet is zárva legyen, az úgy "eláll magának".

Nem kell rá terhelés és nem is melegedhet elvileg az oda tartozó tekercs.

2019. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Hát probáltam audio kábel csatlakoztatása nélkül és lecsavart potméterrel is csinálja.


Jó nem mondom hogy valami minöségi termék de attól még nemkéne szerintem.

2019. dec. 9. 05:31
 8/26 A kérdező kommentje:
Csatlakozon mértem voltot 0.05 Dc /0.01-0.02 Ac.
2019. dec. 9. 05:41
 9/26 anonim ***** válasza:

Vagyis feszültséget mértél, 50 mV DC, 10-20 mV AC, ez mi?

Áramfelvételt kell mérni.

#1-ben nem véletlenül írtam:

"Ez független a hangszóró jelenlététől, a kivezérléstől függ."

Most a végére kiderül, hogy kivezérlés nélkül is melegszik, ami teljesen más téma, gerjedésre utalhat.

A hőtermelés energiát igényel, az ahhoz való áram nyilván a tápegységből származhat csak.

Ezt le lehetne leplezni az áramfelvétel egyszerű megmérésével.

2019. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ha minden rendben van a kapcsolással,panellal de mégis melegszik a tekercs,akkor én úgy látom,hogy a fejlettebb,modernebb változatnak kisebb a kimeneten lévő kis szűrőkondinak az értéke.

Ha jól láttam akkor a melegedős panelen van 1uf 105j,míg a másik panelon ami az állításod szerint nem melegszik az valami 4-es végű,tehát az nanós nagyságrendű.

Szerintem a nem melegedősnek magasabb a kapcsolási frekije,és az L-C tag az pont arra van hangolva,míg a másiknál alacsonyabb a freki,és az L-C tag nem passzol teljesen ahhoz a frekihez.

Ha van több darabod a melegedősből,érdemes lenne kipróbálni úgy,hogy a szűrő tekercsre ráteszel még pár menetet fokozatosan apránként,és méred illetve figyeled mi történik.

Bár ezek új erősítők,de amúgy régebbi,használt digitális erősítőknél találkoztam ilyennel,hogy a kapcsolás egyszerűségéből,vagy kivitelezéséből adódóan idővel elmászik a komparátor frekije,és a megváltozott kapcsolási freki miatt elkezd fűteni az L-C tag.

2019. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!