Hifi nem kapcsol be, csak sistereg a relé?

Figyelt kérdés

Már többször előjött az a hiba hogy csak több ki-be kapcsolgatás után kattant a relé és indult el a hifi, de most már egyáltalán nem kapcsol be csak ilyen sistergő sercegő hangot ad ki.


Ez nem egy bonyolult alkatrész ezen mi tud elromlani? Esetleg ezt kiiktatva lehet használni vagy az veszélyes lenne?



2019. dec. 15. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Rossz irányból közelíted meg a problémát.

Nem lenne egyszerűbb a hibát megszüntetni?

Elárulom a nagy szakmai titkot, úgysem javítok már ilyeneket: csak a relé lábának forrasztása szokott meglazulni, 5 másodperc kemény munkával elhárítható, ha a szerelést leszámítjuk.

2019. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mikor reggel megadta magát akkor csinált ilyet sistergő pattogó hangot, most ha kapcsolgatom csak nagyon picit csinálja néha.

Belenéztem de nem tűnt fel hogy laza lenne.

2019. dec. 15. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakértő szem látja csak. Amúgy sem nézegetni kell, hanem átforrasztani a meghúzótekercs kivezetéseit.

De ahogy én ismerem ezt az oldalt, máris tobzódnak a fejedben a kérdőjelek:

Melyik a meghúzótekercs?

Melyik a forrasztópáka?

2019. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez csak olyan kíváncsiság hogy mire számítsak, kezdjek használt hirdetéseket nézni vagy szerelőt keresni. Mert sajnos 1-ről tudtam a városban de az már nem foglakozik javítással.
2019. dec. 16. 09:52
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazad volt szétszedve láttam hogy bekapcsolásnál szikrázik a relé egyik beforrasztása.

Kicsit pákával megolvasztottam a cint, ez elég volt neki és most működik.

Nagyon köszönöm hogy adtad a tippet.

2019. dec. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!