Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnám a videomagnón...

Hogyan tudnám a videomagnón behozni a tévécsatornákat, ha médiaboxon kapom a tv adást?

Figyelt kérdés

Tudom, elavult technika, de per pill ez van, sorry.

Amikor kábeltévém volt, a videón ugyanúgy be tudtam hozni a csatornákat, mint a tv-n.

Scart csatlakozással működik miden (de van sárga rca-s kábelem is). Kipróbáltam mindkettővel, elindítottam a videón az automatikus keresést, de semmit nem talált. Úgy rémlik, a keresésnél át kell állítani a Ch-t (alapból 36), de nem tudom hányasra, a kézikönyv már nincs meg. Bevallom, már el is vesztettem közben a fonalat, hogy mit mivel kéne összekötni..

Lehet, hogy felesleges is próbálkoznom, mert a boxon keresztül nem fog menni?

(Flip szolgáltató, Samsung vieomagnó-DVD lejátszó).

Ötleteket megköszönném.



2019. dec. 18. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A videómagnót AV-bemenetre kell állítani, akkor tudja rögzíteni az alapsávi kép és hangot.

Az AV-jel kimenete SCART vagy RCA lehet a boxon.

Amiről te beszélsz, Ch-beállítás, az a modulált csatornaszám beállítása.

Amikor a videómagnó a kimenő AV-jellel modulál egy csatornát és azt keresed meg egy TV-n.

2019. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első amit ír nem hülyeség.


Én anno egy hasonló problémát úgy oldottam meg hogy eleve IP-tvs előfizetésem volt meg van is. Amikor a nagy TV-m bedöglött akkor egy elég régi színes kis TV-t vettem elő a padlásról ideiglenesen. Ugye azon a TV-n se Scart de RCA csatlakozás nem volt, HDMI meg főleg nem. Nekem TV szerelő ismerős javasolta hogy a régi videómat amiben van Scart ki és bemenet is arra dugjam rá a tvbox scart kimenőjét a videó scart bemenőjére hogy a videó lássa a box képét illetve a hangja is közvetítve legyen, és a videó koaxát dugjam rá a TV-re keressem meg a videó csatornáját a TV-n és akkor így fogom látni a box képét és hangját is a videón át megy a TV-be. Azt most írom hogy ne akard a videó csatornáin behangolni a TV adásokat mert az nem fog menni az ilyesfajta technikával. Viszont ha a videó képét átállítod scartra vagy RCA-ra akkor annak a képét fogja beadni amire rákötötted ugye a boxodat és akkor csatornákat a boxon tudod váltani ami a videón fog megjelenni. Elég zagyván írtam, de nem tudom egyszerűbben, meg ezt elég régen csináltam már így nem emlékszem minden apró részletre mit hogyan de nagyjából így volt megcsinálva.

2019. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Uh, bocsi nem világos. Odáig eljutottam, hogy a boxból kijövő scart kábel másik végét bedugtam a magnóba a tv helyett (így viszont a tv-be ugye semmi nem megy). Utána elindítottam az automata keresést a magnón, de nem talált semmit. Megpróbáltam a scart helyett a sárga S-videos madzagot, de úgy sem. Itt akadtam el, ami azért fura, mert egyszer már eljátszottam ezt, de akkor kiiktattam a boxot és úgy a magnó behozott kb. 25 csatornát (előfizetés nélkül). Elnézést, hogy értetlen vagyok, de kissé összezavarodtak a fejemben a dolgok.

(Azt persze előtte kipróbáltam, hogy működik-e egyáltalán a masina, VHS kazettával és DVD-vel is, mindkettőt lejátszotta.)

2019. dec. 18. 16:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Régebben volt a Telekomos koaxon analóg műsor, azt láttad valószínűleg, de most már csak DVB-C van, amire a magnó tunerje alkalmatlan (pontosabban nem is a tuner, hanem demodulátor és dekóder kérdése).

De esetedben nem kell keresni semmit, nem a tunert használod, hanem az AV-bemenetet.

Vagy a megfelelő gombbal, vagy van olyan is, hogy a magnó P- gombjával lépegetsz visszafelé, 0, AV, ilyesmi.

Vagyis nem programszámon keresed, hanem azon kívül, attól független bemenet.

2019. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy a tv-n nem kell keresnem a videocsatornát, csak a scart bemenetet kell változtatni (2 van), mert amint elindítom a lejátszást, automatikusan bejön a kép a tv-n.
2019. dec. 18. 16:54
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezek a bemenetek vannak a tv-n:

1. külső (scart)

2. külső (scart)

AV/S-Video: AV-vevő egység

Komponens

Értelemszerűen a scart van használva, mert itt már nincs koax kábel.

2019. dec. 18. 17:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak kicsit át kell konfigurálni, ha nem marad kimenet a magnón (mert foglalt a SCART, bemeneti célra), a koax. kimenetre is lehet csatlakozni, akkor kell Ch-t állítani és a TV-n ugyanazt megkeresni, analógon.

De jobb lenne, ha a SCART-ot használod kimenetként és például egy RCA-bemenetre kötöd a bemenőjelet.

Hacsak nincs két SCART a magnón.

2019. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A magnón van még egy scart kimenet, ami kék színű, az nem tudom, mire jó, sosem volt használva. Ez van ráírva:

AV2 DEC/EXIT


Még megpróbálkozom az rca-s megoldással, de mára feladtam, már halmokban állnak körülöttem a madzagok.:)

Köszönöm a válaszokat!

2019. dec. 18. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Kék színű SCART a dekódercsatlakozó, de ez a rendszer Magyarországon nem volt elterjedt és ismert.

Mivel nyugaton előrébb járt a fejlődés, ott voltak régebben olyan analóg dekóderek, amit a szolgáltató biztosított.

Annyi a lényege, hogy a SCART-on megy ki a kódolt AV-jel, majd ugyanott megy vissza a dekódolt jel. De ahhoz a menüben is be kell állítani, hogy a csatlakozóra dekóder van dugva. Szokott lenni valahol ilyen opció, hogy AV2 DEC.

Tehát ilyen szempontból ez érdektelen, egyébként normál SCART-ként is használható, mint AV2 bemenet.

2019. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. dec. 18. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!