Ez tényleg árt a konzolnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy Xbox One S-em és azt mondta az egyik barátom hogy a lemezes játékok (nekem csak olyan van) ha sokat cserélgetjük tönkreteheti a lemezolvasót és akkor kuka az egész. Ez tényleg így van? Ha így van tönkremehet az xboxom? Mert mint ugye az előbb említettem hogy nekem csak lemezes játékom van.

2019. dec. 26. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy mást lemezt olvas vagy ugyanazt, az elhasználódás mértéke ugyanolyan.

Nem a nyitómechanika szokott tönkremenni, hanem az olvasófej.

2019. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden elhasználódik idővel, az nem számít, hogy mivel használod. Amúgy az elsőt megcáfolom, egy 11 éves asztali DVD felvevőm nyitó mechanikája évek óta rossz, de ha valahogy kihúzom és belerakom a lemezt, gond nélkül lejátssza és fel is vesz rá.
2019. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésben egy konzolról van szó, ott legtöbbször az olvasófej hibásodik meg.

Nekem pl a dvd íróm tálcája nyílik ki nehezen, mert ez ennél a típusnál sajnos szériahiba, de az optikai meghajtóknál sem a tálca hibásodik meg, legalábbis az esetek nagy részében.

2019. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Haverod állítása több sebből is vérzik.

Ha kicsit a konzoloktól elvonatkoztatunk, és általánosságban nézzük az optikai meghajtókat, a nagy előnyük, hogy az olvasófej szinte elnyűhetetlen. Oké, a kezdeti időszakban - 10-15 éve - találkoztam olyan olvasófejjel, ami pár év után működésképtelenné vált. De az sem a sok használattól, hanem mert silány minőségű volt az olvasófej. (A szervizes szaki szerint a lencse fókuszált rosszul.) De az elmúlt 10 évben egyszer sem találkzotam olyan optikai meghajtóval, aminek ilyesmi baja lett volna. Ez nem szokott letörni, mint némelyik merevlemez olvasófeje, és nem is ér a lemezhez, mint mondjuk a floppy esetében. A lemezkiadó automatika szokott inkább tönkremenni.

A másik sületlenség, hogy ha ez tönkremegy, akkor az egésznek annyi. Egy optikai meghajtót viszonylag olcsó cserélni. Ráadásul ha tényleg a lemezkiadó automatika károsodott, akár még kis bütyköléssel javítható is.

Egyébként meg azért nem olyan silány technika ez, hogy pár cserétől tönkremenjen. És mellesleg: egy használati tárgy nem arra való, hogy használd? Vagy haverod a cipőjét sem veszi fel, mert a használatban nehogy tönkremenjen? ;)

2019. dec. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, max több por kerül bele.
2019. dec. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2019. dec. 26. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!