Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új tévén smart funkció használ...

Új tévén smart funkció használata után a sima tévéadás hangja nem jön vissza, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Netflix, youtube, vagy bármilyen app tökéletesen működik, kép és hang is rendben van.

Ha kilépek az applikációból, tehát újra a settopbox jeléről érkező műsort nézném, a kép visszajön, a hang nem. Ha kapcsolgatok a különböző források között, majd visszlépek a settopbox hdmi-jére, akkor néha visszajön, de volt amikro már kikapcsoltam a tévét, áramtalanítottam is, és így lett újra hang, sőt olyan is volt, hogy ezt a műveletet többször is ismételtem és mégse lett jó.

Applikációkat/smart funkciókat használva mindig van hang, ott sosincs ilyen probléma.


2019. dec. 28. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A HDMI kábel valamelyik végén szarul érintkezik. Nálam ez volt a hiba. Kicsit mozgasd meg.
2019. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, gondoltam arra, hogy a hdmi kábel a hibás, de egyrészt volt az is ide-oda bedugva (tehát meg volt mozgatva) és mindkét helyen produkálta ezt a hibát, másrészt ha folyamatosan a tévéadást nézem, közben nem megy el a hang, csak ha valami netes tartalmat nézek és onnan kilépek, vissza a tévéműsorhoz.

Ettől még van rá esély, hogy esetleg a hdmi kábel a rossz?

2019. dec. 28. 17:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem egy darabig csinálta, meglökdöstem picit, most fél éve nem csinálja. Közben más okból kifolyólag járt nálam a TV szerelőm, mondtam neki a hibát. Természetesen előtte nem produkálta magát a TV.
2019. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A HDMI-kábelben egy közös digitális adatfolyamban halad a kép és hang.

4 érpár csak azért van erre a célra, hogy ezáltal bővüljön az átvihető sávszélesség (pontosabban 1 órajel 3 adat).

Vannak olyan hibák, amikor valamelyik érpár nem működik, akár a bemenet végleges károsodása miatt is, de akkor nem ilyen problémát tapasztalsz:

Semmit nem látsz és hallasz, vagy csak alacsony felbontású képet visz át. Utóbbinál van hang is, ha jól rémlik.

De ez lehet néha a set top box problémája is, mivel visszatéréskor újrafelismerés történik, újrakapcsolódás, ami a DDC érpáron kétirányú "egyeztetés" eredménye / feltétele.

Pontosan milyen box, milyen TV?

2019. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A tévé Hyundai flr39ts472 smart.

A box Motorola, inviteles, többet nem tudok róla. (egyébként ezer éves és eddig egy öreg képcsöves tévére volt kötve scart-tal)

2019. dec. 28. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hibákat keresztpróbákkal lehet leginkább kiszűrni: másik TV / másik box.

Vannak, akik hasonló esetekben a szolgáltatónak bejelentetik hibaként, hogy oldják meg, illetve adjanak másik boxot, azután majd elválik. Az emberek néha olyan hibákat is bejelentenek, ami egyértelmű TV-hiba, mert annyira nem értenek hozzá.

Vagy fordítva: velem akarnak olyan TV-t javíttatni, ami nem is TV-hiba.

2019. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyik hangmentes alkalommal kipróbáltuk, hogy a szintén hdmi-vel csatlakoztatott xbox-on van-e hang. Volt.

Így most arra jutottunk, hogy megpróbálunk settopbox-ot cseréltetni.

2019. dec. 30. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!