Miért nem tölti a Li-po akksit a töltő?

Figyelt kérdés

2 cellás (7,4 V), 1400 mAh. Van akkumulátor töltő, be is állítottam a megfelelő értékeket, elindul a töltés, de kb. egy másodperc után kiírja, hogy: "input low err".

Olvastam, hogy ilyenkor át kell állítani NiMH típusra a töltőt, de így sem működik, ugyanúgy egy másodperc után kiírja a szöveget. Másik akksit már töltöttem a töltővel.

Mi lehet a baj?



2019. dec. 28. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, hogy Ni-MH típusra kell állítani.

Li-ionra kell állítani és a középső leágazást is be kell kötni egy komoly töltőbe, hogy figyelni tudja a feszültségeltolódást, esetleg balanszírozni is.

Töltő típusát nyugodtam írhattad volna, azért itt senki nem harap.

2019. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet túlmerült akku is.
2019. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen töltőm van, csak ezt az egy akomulátort nem tudja tölteni. Nem lehet túlmerült, mert a ezköz még működik vele, de nem szeretném teljesen lemeríteni.

2019. dec. 29. 09:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a link nem jó, inkább így:

[link]

De nem írod, hogy a középleágazást is bekötötted-e, bár ezeknél az üzenet a betáplálásra vonatkozik elvileg.

Tápegység, amivel járatod.

2019. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!