Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mely típusú játékkonzolt...

Mely típusú játékkonzolt érdemes megvennem, ha az alábbi játékokkal szeretnék játszani? (mind1, hogy PS, vagy Xbox)

Figyelt kérdés

GTA San Andreas- tól fölfelé a GTA széria részei, Mortal kombat 9- től fölfelé, Red dead redemption, Mass Effect széria, Max Payne széria, meg nem tudom.

Gondolom egy PS4 Pro nem fog elvinni minden régi játékot, tehát valamely középkategóriás PS- t kellene megvennem, amelyen még pont elfutnak a régiek és az újak is. Vagy lehetetlen, amit szeretnék? Ezekhez már 2 külön konzol kellene?



2020. jan. 2. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

a konzolon nincs olyan, hogy nem fut el

a ps4 az összes ps4re kiadott játékot tudja futtatni

visszafelé ellenben nem kompatibilis

az xbox mintha igen, de azt majd leírják a boxosok, nekem ps-em van


aszerint dönts, hogy a haveroknak, akikkel játszani szeretnél online, mijük van, mert cross platform nem igazán van

2020. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezek a játékok szerintem kijöttek PSre és Xboxra is mind viszont más más gépekre így szerintem nem tudsz egy olyat venni amelyik mindegyiket futtatja. A legesélyesebb még az Xbox ugyanis azon van visszafelé kompatibilitás, de csak válogatott játékok esetében így nem tudsz egy gépet venni amin minden fut a fentiek közül. A kompatibilitás mindig feljavítja a játékok grafikáját, Xbox Oneon sokszor nagyon durván. Itt van amiket a játékokról tudok:

PSnél egyértelmű a számozás, Xboxból idáig 3 generáció volt, az Xbox Classic, Xbox 360 (futnak rajta bizonyos Classic játékok) és az Xbox One (futnak rajta bizonyos Classic és 360 játékok). Az év végén megjelenő új Xbox Series X elvileg alapból fog tudni futtatni minden Xbox One játékot és mindent ami visszafelé kompatibilis vele. Állítólag a PS5 is fogja futtatni a PS4 játékokat, de mást nem biztos.


GTA San Andreas: Eredetileg Xbox Classicra és PS2re jelent meg. Xbox 360on fut, a legelső szériás fat PS3on - amiben még volt PS2 kompatibilitás - fut. Xbox 360ra (szerintem PS3ra is) később megjelent belőle egy csak digitálisan elérhető "HD" verzió. Xbox Oneon fut, de nem az eredeti lemezes verziót hanem a "felújított" HD verziót tölti be a gép. A HD verzió sok dologban jobb (például felbontás), de sokban meg rosszabb (grafikai hibák tömkelege).

GTAIV: X360/PS3ra jelent meg. Xbox Oneon fut.

GTAV: X360/PS3ra jelent meg jóval a PCs változat előtt, kevesebb funkcióval. Annak a verziónak a fejlesztését hosszú évekkel ezelőtt abbahagyták, de még mindig játszható online is. XBO/PS4re megjelent egy feljavított, a PCs verzióval megegyező változat azt továbbra is támogatják. Emiatt az eredeti játék nem kompatibilis az előző generációról.

Mortal Kombat 9: X360/PS3.

Mortal Kombat 10/11: XBO/PS4.

Red Dead Redemption: X360/PS3. Xbox Oneon fut.

Red Dead Redemption II: XBO/PS4.

Mass Effect 1-3: X360/PS3. PS3ra eredetileg nem jelent meg az első rész, azt csak egy jóval később megjelenő úgynevezett Mass Effect Trilogy kiadásban tették elérhetővé. Xbox Oneon fut mindhárom rész.

Max Payne 1-2: Xbox Classic/PS2. Xbox 360on fut mindkettő, elvileg első szériás PS3on is.

Max Payne 3: X360/PS3.

2020. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a pontos válaszokat!
2020. jan. 3. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!