Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » IPTV csúszik több eszkozön....

IPTV csúszik több eszkozön. Mi lehet a baj? Hogyan orvosolhatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


adott 3 set-top-box, mind a 3 boxon más más időben jelenik meg az adás. ilyen 1–5 mp csúszás van mindegyik boxon... hiába a restartok... nagyon zavaró mikor 2-3 tvn ugyanazt az adást nézzük és “viszhangzik” :D:D


valakinek valami ötlete?


köszi előre is.



2020. jan. 8. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a box, a tv is ad hozzá.
2020. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem fog változni. Ezzel nem tudsz semmit kezdeni.
2020. jan. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tv miatt lesz, az iptv működési elvéből adódóan az adás minden boxra egyszerre érkezik. A tv különböző zajazűrő, képjavító megoldásaival tudsz esetleg játszani.
2020. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Azért erre nem vennék mérget, szerintem ott is csúszik picit azért az adat, mert nem mindegy mekkora távot kell megtenni még pluszba egy vezetéken, meg hogy milyen vezeték, milyen hálózat. Házon belül is szerintem lenni kell kicsi csúszásnak.

Itt is mindegyiken csúszás van 3 készüléken. Akkor csak a tv vel van baj??

Ha 3mp időközt is nézel akkor közel 10 mp is lehet az első és az utolsó eszköz között, ha mindegyiknél van elcsúszás. Szerintem ez már túlmutat a tv készüléken.

2020. jan. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:

"A tv miatt lesz, az iptv működési elvéből adódóan az adás minden boxra egyszerre érkezik."


nagyon nem!

Két IPTV set top boxon amihez két analóg TV készülék csatlakozik, ugyanúgy megvan a "csúszás" ami szerintem a bufferelésből adódik.


"ott is csúszik picit azért az adat, mert nem mindegy mekkora távot kell megtenni még pluszba egy vezetéken"


Szerinted az adat 2-3 másodpercig utazik 10 méter vezetéken?

Mert szerintem nanoszekundum nagyságrendű ez az idő... :)

A vezetéken létrejövő késleltetés ebben az esetben elhanyagolható.

2020. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem mindegy mekkora távot kell megtenni még pluszba egy vezetéken"

Ne viccelj, az elektromos áram fénysebességgel halad a vezetékben.

Lehet különbség egyes TV típusok feldolgozási sebességében, ezt lehet tapasztalni DVB-T vételnél is. Pl. azonos műsor a konyhában és a szobában, de késésben van az egyik.

Az is lehet, a HDMI jelfeldolgozás kevesebb időt igényel.

Meg az is lehet, hogy az IPTV-box is bufferel.

2020. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!