Mokledor kérdése:

Hogyan oldjam meg hogy a házimoziról szóljon a tv?

Figyelt kérdés
Samsung típusú televízióm van melyen csak 3 HDMI 2 usb ajzat van meg egy Digital Audio out (optical) található. Az 5.1 es házimozi-n pedig 1 aux, 1 usb és 1 HDMI csatlakozó. Továbbá azt is meg szeretném oldani hogy a PS-nél is a házimozin keresztül szóljon a hang. Megoldható e avagy sem?

2020. jan. 14. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt kell megnézned, hogy a HDMI a tévén tamogatja-e az ARC funkciót. Általában egy kijelölt HDMI port támogatja. Azt kell összekötnöd az erősítő bemenetével, majd a tévén beállítani, hogy oda küldje a hangot. Ha ez megvan, minden a tévére csatlakoztatott eszköz hangja átmegy, így a PS hangja is onnan fog szólni.
2020. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Tehát arról van szó ha tudok egy ARC kábelt szerezni az megoldaná a a helyzetet?
2020. jan. 14. 08:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell külön kábel hozzá, egy mezei HDMI kábel jó. A HDMI egyik funkciója az ARC, Audio Return Channel, ami a másik irányba, azaz a tévéből az erősítő felé tudja vinni a hangot. Csak a tévének támogatnia kell.
2020. jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A tv támogatja csak nem tudom mi a baja mert rákötöttem de semmi hang nincsen :/
2020. jan. 14. 17:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Vettem auxdió kábelt is és azzal sincsen hangja :/ ilyenkor mi a teendő?
2020. jan. 14. 17:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetted le teljesen a tv-n a hangot? Nálam jóval régebbi technológia van ugyan, az ilyenekhez nem értek, de az erősítőn csak úgy szólal meg a hang, ha a tv-n (vagy STB-n) nincs nullára kikapcsolva. Megfordítva ez annyit jelent, hogy ha némítani akarok (pl. reklámoknál), nem kell az erősítőhöz nyúlnom, elég a TV/STB távirányítóján megnyomni a némítást és elhallgat. Bocs, ha hülyeséget írtam.
2020. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem írtál hülyeséget mert ez is lehet probléma. Mikor összedugtam akkor viszont azt írta ki hogy az audió eszközön adja s hangot. Azon is megpróbáltam de semmi. De a tv-n alapból volt hang, meg a házimozin is.
2020. jan. 15. 10:44
 8/13 A kérdező kommentje:
Az előző előtti válasz az audió kábel lett volna bocsi :)
2020. jan. 15. 10:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Milyen audió kábel? A mai Samsungokon nincs már analóg audio kimenet.

A digitálishoz meg át kell állítani a hangbeállításnál.

Pl. optikain úgy megy ki a hang, hogy a TV hangszórói elnémulnak. ARC-t nem próbáltam, de annál is lehet ilyen.

2020. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen elnémultak de a Digital Audio out (optical) csatlakozóba tettem egy audió kábelt ami összekötötte a kettőt de akkor se volt hang. Rámentem a tv-n hogy audió kimeneten szóljon a hang akkor elnémult meg a hátoldalon a kimenet pirosan világított de semmi hang nem volt hiába hangosítottam vagy megnéztem hogy nem hagytam e rajta a némítást semmi eredmény.
2020. jan. 15. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!