Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A problémám hogyha kék halált...

Lacabástya kérdése:

A problémám hogyha kék halált kap a gépem, de egy újraindítással elindul teljesen, akkor a probléma megvan oldva?

Figyelt kérdés

2020. jan. 15. 17:22
 1/4 anonim válasza:
a következő kékhalálig igen :)
2020. jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan mint hogy Chuck Norris tegnap meghalt...

De már jobban van!

2020. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kékhalál súlyos rendszerszintű problémákat jelent. Ne vedd így, ki kell deriteni, mi okozza.

[link]

2020. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kékhalál általában azt jelenti, hogy az operációs rendszer memóriában való részének integritása megszűnik, vagyis a további használat ebben az állapotban nem lehetséges tovább. Ezt okozhatja egy memóriacella értékének megváltozása, a processzor kess memóriájában, regisztereiben fellépő váratlan adatmódosulás, vagy ezzel összefüggő perifériális anomáliák.

Ez esetben a rendszer a további adatvesztések és a háttértáron való file károsodások érdekében megjeleníti a "kékhalál" ablakot és végtelen várakozási ciklusba állítja a processzort. Ilyenkor két lehetőség marad: vagy újraindítod, vagy kikapcsolod a gépet.


Ha a kékhalál ritkán fordul elő, majd egyre gyakrabban megismétlődik, esetleg ok nélkül, váratlanul újraindul a számítógép, akkor az alaplapi illetve a tápegységben található elektrolitkondenzátorok kiszáradására érdemes gondolni. A gép még hetekig, hónapokig üzemképes marad, de egyre kiszámíthatatlanabbá, megbízhatatlanabbá válik. Érdemes levenni a burkolatokat és megnézni, nincs -e tee Kvazimódó (=púpos) kondenzátorokkal az alaplap és a tápkétség. Ha igen, akkor uccuneki vagy Te cseréled ki, vagy a szerelő, vagy veszel egy szép új alaplapot/tápot.

Ha ennek nincs nyoma, akkor gondolhatsz arra, hogy a hűtőbordát leszeded a prociról, lekaparod a processzorhájat (=hővezető paszta) és friss anyaggal vékonyan újrapasztázod, összeszereled. A mamória modulokat is ki lehet óvatosan venni, s tiszta, félkemény radírral a kivezetéseket letakarítod. Ha kifényesedik, akkor vsz. itt volt a bibi.

Ha a hiba ismétlődik a fentiek után is, akkor gondolnék sztochasztikus RAM hibára (modulok átmeneti cseréje másik alaplap és a problémás között és lesni, hogy a hiba "átugrik" -e, vagy sem).


Persze szoftveres gondod is lehet. Vírus, egy frissen letöltött, hibás driver is símán okozhat ilyet. Érdemes lenne a rendszernaplóban ellenőrizni, hogy a hiba első megjelenését megelőzően nem történt -e valamilyen driver frissítés. Ugye nagyokos cégek miért is kérnének rá engedélyt, miközben a páciensek agyát műtik éppen.

"Semmi gond, épp lobotómiát hajtunk végre, de folytassa csak a szövegszerkesztést egészen nyugodtan, ha nem jönne valami össze, az ima úgyse segít semmit..."


Ha a fagyogatás sűrű, érdemes DVD vagy pendrive-ról futó lemezes oprendszert indítani, mert ezek alaposabban megrángatják a memóriát, megtekerik a CPU utilt, miegymást. Szóval ha ezzel meg soha nem fagyogat, akkor marad a szoftveres hiba. Ha viszont igen, akkor én hardveres dologra gyanakodnék, vagyis nyugodt mozdulatokkal keresnék egy csavarhúzó készletet a géphez...

2020. jan. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!