Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ugyanazért a pénzért tv-ből...

Ugyanazért a pénzért tv-ből sokkal nagyobbat lehet kapni mint monitorból, miért van ez?

Figyelt kérdés
Most ha gépezni szeretnék tv-n akkor valamilyen teljesítménye romlik a monitorhoz képest? Másképp nem látom értelmét, hogy a kisebb termék legyen a drágább

#monitor #számítógép #TV #tv mint monitor
2020. jan. 16. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert a monitorokat több üzemórára tervezik, azaz strapabíróbbra az áramköröket, alkatrészeket, ami némi plusz költséggel jár.

Nem én találom ki, a Samsung egyik mérnökétől olvastam, még régebben.

Plusz saját tapasztalataim, ezen felül: a monitorokban több a fémlemezes árnyékolás, ami az elektromágneses sugárzás ellen védi a közel ülő felhasználót.

2020. jan. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha számítógépes használatra terveznék TV-t venni, akkor ezt az ötletet vessem el, mert hosszútávon egészségtelen számomra?

Első valóban az egészség, most nem fogom arra verni a mellem, hogy hű mekkora a kijelző ha közben megvakulok kb.

2020. jan. 17. 00:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb érthetőség kedvéért: az alaplapot és tápegységet külön fémlemezzel árnyékolják egy igényesebb monitorban, amit az LCD TV-kben ma már nem látsz.

A kezdeti, mára elavult TV-kben még voltak ilyenek, viszont akkoriban azok jó drágák is voltak, nem sajnálták bele az anyagot.

Mindamellett a kijelző fém hátlapja* amúgy is árnyékol, azaz leginkább csak a hátrafelé sugárzás ellen védenek ezek a vékony vaslemezek.


*Egyes TV-típusokban már ez is műanyag: Sony, Philips bizonyos típusai például.

2020. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak utána láttam a #2 választ: valójában ez nem olyan vészes a gyakorlatban, azaz nem kell tőle különösebben tartani.

Nagyobb kijelzőt amúgy is távolabbról szoktak használni.

2020. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na most akkor egy középkategóriás monitor amely mondjuk 20-30 centivel kisebb mint egy ugyanolyan kaliberű tv miért kel el a piacon? Mert 10-20%al szebb képet ad..?
2020. jan. 17. 09:06
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Vegyél egy nagyobb méretű TV-t és akkor nyugodtan tudsz játszani, akár egy kanapéról is.
2020. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De egy tv-t böngészésre, chatelésre nem célszerű használni, mert kifárad a szemem, nem?
2020. jan. 17. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

40 collos TV-t használok monitorként. Annyi, hogy a túl erős fényt viszont nem bírom, egy nap után ég tőle a szemem, ezért le kell venni a háttérfényt.

De akkor viszont ritkul a PWM-szabályzás, emiatt vibrálás jelentkezik, noha szemből nem olyan feltűnő. A perifériás látás érzékenyebb rá, azaz "oldalról" nézve jobban megfigyelhető a jelenség.

Noha nem egyértelmű, hogy ez ártalmas vagy sem, de én inkább azt csináltam, hogy a PWM-kitöltés csökkentése helyett a LED-áram DC-szintjét csökkentettem, de ehhez bele kellett nyúlni a LED-driver áramkörébe.

Akkor meg jött a másik gond, a DC-csökkentés csökkenti a háttérvilágítás színhőmérsékletét, azaz kicsit melegebb, sárgásabb lett a kép.

Azt meg a menüben kompenzáltam, az LCD hidegre állításával, így végre jó lett.

2020. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A monitornak a kijelzőjén kisebbek a képpontok,ami kimondottan a számítógéphez optimális.

De egy monitorhoz viszonylag közel is ül az ember.

Egy tv-t közelről nézve viszont pixelesebbnek,kockásabbnak látni,mint egy monitort.

2020. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!