Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régebbi házimozit bluetooth-os...

Régebbi házimozit bluetooth-ossá alakítani? Hogy lehetne?

Figyelt kérdés

Ahol melózom kocsmában van egy régebbi házimozi, ami amúgy nagyon jól szól, ha fel van téve hangosra akkor az ablakok is rezegnek.


Eddig úgy használtam, hogy jack kábel + telefon kombó, de az új telefonomon már nincs jack.


Több szempontból is jobb lenne a bluetooth-os megoldás, pl nyáron gyakran ülünk kint a teraszon ami kb 2 méter a házimozitól, és onnan is tudnák zenét rakni akkor...


Milyen dolgok vannak, amivel ez megoldjató, de azért nem lesz töle semmi hangosabb sisetergés vagy háttérzaj?



2020. jan. 29. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Van sokféle lehetőség, belsejébe is lehet építeni kis panelt, vagy külsőleg lehet akkus, USB-tápos is.

Ez például egy kis akkut tartalmaz:

[link]

...és hihetetlen kellemes hangminőséget ad, csodálkoztam is rajta, de ez van. Hacsak nem butították le azóta a belsejét, kínaiaknál ezt soha nem lehet tudni.

2020. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bluetooth Hi-fi transmittert kell venni.

Elektronikai boltban, vagy Dj / Hifi / Studiotechnikai szakáruházban kaphatsz.

2020. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bluetooth-jack adapter kell. Sistergés nem lesz, de a bluetooth tömörít, ami egy házimozin már hallható minőségromláshoz vezethet.
2020. jan. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morzsi007 ***** válasza:
Egy bt vevő kell neked, amin általában egy jack vagy RCa kimenet van, amit össze tudsz kötni az erősítő bemenetével. Vagy beépített akaival vagy külső táppal üzemelnek. Neked az utóbbi kellene, mivel fix helyen lenne és nem kell akkor töltögetni, ha lemerül. Van orthon ilyen is olyan is. Ebay-ről rendeltem anno meg azóta vettem mást is. Vigyázni kell, mert amit itthon kapsz 4-5000Ft-ért az nagyon sz.rul szólhat. Telefonról kapja a jelet, akkor iphone esetében AAC, android esetében Aptx (Hd), Ldac kodeket ismernie kellene bt4.0 vagy 5.0 az annyira nem fontos. Ezekre figyelj, ha nézel valamit.
2020. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Morzsi007 ***** válasza:

Valaki írta, hogy transmitter kell, NEM. Az adó, neked vevő kell Bluetoorh RECEIVER. Amit belinkeltek alis cucc, hasonló van nekem is és jó a hangja. Viszont vettem ami transmitter-receiver szintén alis eszköz, annak kegyetlen hangja van.

Van ilyenem is, ez is szuper, kicsit drágáb viszont több fajta kimenet van rajta.

2020. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Morzsi007 ***** válasza:

Lemaradt a link

[link]

2020. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!