Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erősítőt ajánlotok,...

Milyen erősítőt ajánlotok, illetve milyen hangkártyát/kábelt vegyek ehhez a hangfalhoz, hogyha számítógépről szeretnék, a lehető legjobb minőségben (persze tömörítetlen) zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szóval sikerült egy barátomtól viszonylag verhetetlen áron beszereznem egy használt dynaudio excite x18 hangfalpárost, tudom hogy nem csúcskategória audiofil zenehallgatáshoz, de nekem ez így is épphogy belefért a keretembe.

Főleg zenehallgatásra kell, 90%ban elektronikus zenét hallgatok, de egyébként mindenevő vagyok.

Érdekelne, hogy milyen erősítőt lenne érdemes vennem, ahhoz, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki a hangfalból, de ésszerű keretek között. A nagyon maximum budge amit szánnék rá 150k de örülnék ha nem csak ezt az összeget céloznátok, jöhet a 60-70-80-120stb kategóriából is, de ugye a max 150ks keret miatt, az elektroncsövesek eleve kilőve. Használttól sem riadok vissza. Elég a stereo, ha megy is mellette még hangfal, sub stb azt külön erősítőről fogom hajtani.

Nyilván illene, egy külső, vagy belső? hangkártya, mert az integrált elég gyalázatos, 4.gen intel alapon van a gépem.. Jó lenne ha ezt megúsznám 30k-ból.

Várom a tippeket, előre is köszönöm ha valaki áldoz rá az idejéből, és foglalkozik a témával, illetve egyéb tippeket, tanácsokat, kritikát is szívesen veszem, amíg azt normális stílusban tesszük.



2020. febr. 9. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Egy kicsit több paraméterre lenne szükség a megfelelő erősítő kiválasztásához. Mekkora teljesítményűek és hány ohmosak a hangszórók? Nagyon nem mindegy. Ami viszont mindegy, az a kábel. Ebben a kategóriában nem ad érezhető javulást egy drága kábel, nekem az egyik hangszóróm például egy villanyvezetékkel van bekötve, nem rosszabb mint az amelyik hangszórókábellel.
2020. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sensitivity: 86dB (2,83V / 1m)

IEC Power Handling: 175W

Impedance: 4 Ohms

Frequency Response (±3dB): 44Hz - 23kHz

egész pontosan 4mpembe tellett megtalálni, nyilván értelmes tippeket adsz, ha arra nem veszed a fáradtságot, hogy rákeress, tehát úgy ajánlanál erősítőt, hogy csak a teljesítménye, és az ellenállása alapján? Kösz a tippet, majd a 3 kilós hangfalat bekötöm villanykábellal! Inkább nem kérek a szaktudásodból.

Mivel arra sem vetted a fáradtságot, hogy rákeress, ezért ha nem haragszol lepontozlak.

2020. febr. 9. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Az erősítőkben annyira nem vagyok otthon, így azt nem tudok ajánlani, de hangkártyábol a Focisrite Scarlet egy elég jó választás, azt meg döntsd el hogy melyikre van szükséged portok terén
2020. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!