Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ki tudom valahogy kapcsolni...

Ki tudom valahogy kapcsolni az iPad-on az aktiválási zárat?

Figyelt kérdés
Ezért rühellem az Apple termékeket... Feleslegesen túlbonyolítanak mindent, én csak focit akarnék nézni ezen a redvás tableten, de odáig se jutok el hogy egyáltalán be tudjam kapcsolni. Céges tablet amúgy, most találtam a fiókban, senki nem használja már évek óra, valaha valaki csinált rá egy Apple ID azonosítót de azt se tudjuk ki, azt se tudjuk mi volt, talán már nem is dolgozik itt az illető, és most nem tudjuk bekapcsolni emiatt. Az Apple support is fantasztikus segítséget ad: azt mondja lépjünk kapcsolatba azzal aki beállította rajta a fiókot. Hát kösz szépen. Ilyen konkrét segítséget se hallottam még, de hát nem csoda, Apple termék, Apple segítség, én nem csodálkozom hogy ennyire lehetetlen vele bármit is elérni. Kérdés: Tudok ezzel bármit kezdeni? Van valami gombkombináció amivel ki tudnám nullázni ezt a sz*rt? Már azt se bánom ha letörlődik róla minden adat meg beállítás, de még az is jobb annál minthogy egyszerűen el se tudjuk indítani. Vagy ez lehetetlen? Ha egyszer valaha valaki beállított rajta egy címet, akivel már nem lehet kapcsolatba lépni, akkor ennyi volt, kuka az iPad?

2020. febr. 10. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem tudsz vele kezdeni. És még finom voltam. Valamelyik nap valaki azt írta, hogy tolvajnak nem segít. De azért megírom neked, hogy Apple terméket a CIA sem tudta kinyittatni egy bűnügyben. Ja, és az Apple nem szar. A legjobb, ami van.
2020. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor nincs mit tenni, teátrális körülmények között fogom összetörni ezt a hasznavehetetlen gépezetet. Bár valahol megérthető, hogy ennyire le lehet védeni, de másrészről eleve baromság, hogy KÖTELEZŐ volt annak idején levédeni, azonosító nélkül el sem indult annak idején. Ami egy céges készüléknél ugye eleve nagy hátrány, mert többen is használtuk. Csak sajnos azóta eltelt annyi év hogy az égvilágon már senki nem emlékszik arra mi volt az azonosító, így értéktelenné degradálódott ez a ketyere. Na mindegy, viszont az elpusztításának minden egyes pillanatát élvezni fogom.
2020. febr. 10. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:

attól hogy ostoba vagy hozzá még nem az Apple a hibás - egyáltalán nem bonyolult, sőt tök egyszerű de ami a legjobb: biztonságos: nyugodtan telerakhadot poresszel nem fogja megtalálni soha senki - még az asszony sem! :D


Ha egy cégnél iPadokat osztogatnak akkor azért annak kellene valami nyilvántartás és rendszergazdai felügyelet (ahogyan az Applenek erre van is megoldása).

A céged és a rendszergazdád trógersága miatt van ez az állapot nem az Apple miatt. A főnököded és a rendszergazdád fején verd szét az iPadot ha már mindenképpen törni akarod.


Csak úgy kiváncsiságból kérdem, hogy milyen cég ez ahol ekkora fejetlenség van?

2020. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De, az Apple is hibás, mert nem hagy választási lehetőséget. Alapvetően nem lenne gond ezzel a szintű védelemmel, de a fene egye meg, ez egy tetves tablet, nem az Al-Kaida titkos névsorát tartalmazó katonai gépezet. Amikor megkaptuk, be se tudtuk indítani, mert kért egy Apple ID-t. A "céges" kifejezés igazából csalóka, mert egy közintézmény vagyunk. Senki nem értett az irodában ehhez az egészhez amit az Apple képvisel, és rohadtul nem akartunk almás ipadot, laptopot, keverőt kapni, de megnyertünk egy pályázatot, és ezt sózták ránk. Szerintem nem kell magyarázni, milyen fejetlenség megy Magyarországon. A pályázatokat közpénz meg EU-s pénzek lenyúlására használják fel. Ránk sóztak egy rakás használt cuccot. A "vadi új" tablet is szépen le lett papírozva mint érintetlen termék méregdrágán, aztán hót karcos gépeket kaptunk, valaki meg lelépett a pénz nagy részével... Ez az, amivel elhitetik az intézménnyel hogy jól jár, ki lehet tenni a díszes EU támogatásos táblát, de a nagy pénzeket szépen lenyúlják a csókosok, nekünk meg odadobnak pár csontot. Semmiféle rendszergazda nem volt, én telepítettem fel a WINDOWS-t(!) is a macbook-ra, nem kis szenvedés árán, de legalább sikerült, és úgy működik mint egy normális gép. De az ipad nem volt ilyen könnyű eset. Emlékszem, nem volt hajlandó elindulni ha nem csinálunk rá icloud-os azonosítót. Gyorsan létrehoztunk egyet, franc se jegyezte meg milyen címen, mi volt a jelszó, csak összecsaptuk mert túl akartunk lenni rajta, hogy végre elinduljon már az az ócskavas. Álmunkban nem hittük, hogy ez végül végzetes lesz, mert ha el merészeled felejteni az azonosítód, akkor akár dobhatod is szépen a duna irányába a tableted mert soha többé nem fog beengedni. Tehát Apple gondolatmenettel nézve, ha elfelejted az azonosítód, vagy elveszíted a fecnit amire felírtad, akkor véged. Nincs javítási lehetőséged. Ez kb olyan, mintha elvesztenéd a lakáskulcsodat, és soha többé nem mehetnél haza, mert akkor nyilvánvalóan nem ott laksz, a lakatos nem segítene onnantól, mert nyilvánvalóan illegális lakásfoglaló vagy, ha nincs kulcsod. Nem lenne semmi bajom, ha nem lett volna KÖTELEZŐ ezt az egész jelszavas szarakodás az elején. Nekem csak egy tablet kellett volna, amit bekapcsolok, és tudok rajta filmet nézni, sakkozni, netalántán focieredményeket nézni. Nem volt rajta semmi rejtegetnivaló, ami indokolná ezt a szupervédelmet... Inkább veszek egy Samsungot, ami nem bonyolít túl semmit akaratomon kívül...
2020. febr. 10. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

"Tehát Apple gondolatmenettel nézve, ha elfelejted az azonosítód, vagy elveszíted a fecnit amire felírtad, akkor véged. "

Tévedés! Ha vennéd a fáradtásot és az itt fröcsögés helyett megnéznéd az Apple támogatási oldalát - magyar, még talán te is el tudod olvasni - akkor tudhatnád, hogy kit kell keresni és ha tudod igazolni hogy az eszköz jogosan van nálad - márpedig egy céges táblagép miért ne lenne nálad jogosan, akkor az Apple fel fogja oldani a zárat!!

[link]



Egyébiránt pedig ne a saját kis szegényes biciklibelsőben tobzódó világod alapján ítéld meg a helyzetet. Az Apple amerikának tervezi az eszközeit. Ott pedig nagyon népszerűek. Az utcán járva mindenkinek a kezében ezt látod, emiatt lopkodják őket rendesen. A lopások visszaszorítására válasz az icloud lock - megjegyzem az androidos készülékeken is van ilyen.


Szégyelljétek magatokat, hogy az én adóforintjaimból drága termékeket vásároltatok és még csak nem is használtátok őket! Amikor meg használni szeretnéd akkor meg filmnézésre, meg tippmixűni...

szépen vagyunk...

elmentettem a beszélgetés és lekértem az adataidat, holnap meg is fogom tenni a feljelentést.

A főnökeid örülni fognak hogy így kiteregetted a szennyest... jó utat Szibériába!


Más szűkölne örömében hogy ilyen eszközöket kaphat, ti meg nem tudjátok megbecsülni és még használni sem.

2020. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyiféle mesét olvastunk mér az Apple ID elfelejtéséről, hogy ez az ujabb már meg sem tud lepni. Biztosan rizikósabb volt "megtalálni" ezért dühöng a kérdező.
2020. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!