Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyi ideig bírja egy Full...

Mennyi ideig bírja egy Full hd tv LED boardja? Miért pont fél évet adnak garanciának egy csere után? Minden mai, modern vékony televíziónak cserélni kell egy idő után a led boardját?

Figyelt kérdés
Normális az,hogy ha a tv-m képernyője egy idő után nekem 1 év után most először a képernyő fele besötétedett picit. Nézhető egyébként a kép . Mi az a led board ? Az a tv-ben egy kis alkatrész ami a képet adja ?
2020. febr. 19. 19:30
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Led board alatt az LCD panel ledes háttérvilágítását érti az a szakirodalom ahol ezt olvastad.

A panel hátsó fém lemez burkolatára párhuzamosan egymás alá felhelyezett ledeket tartalmazó szalagok.

Mivel ez a lemez szolgál a ledek hűtése gyanánt, gyakori hiba az illesztetlenség, azaz nem fekszik fel a felületre rendesen a szalag, emiatt egyes ledek elmelegszenek.

Nem kell minden tévének cserélni bizonyos idő után ezt a részét. Jól megtervezett, jól kivitelezett, jó minőségű alkatrészekből összerakott háttérvilágítást sosem kell cserélni, habár bizonyos mértékben a fénykibocsájtó diódák is öregszenek.

2020. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem samsungon van én már 2-szer cseréltettem benne szerelővel ezt a sz"rt és 25 ezret kért mert nem volt 1-szer sem alkatrésze így rendelni kellett. Jó barátom a szerelő így baráti alapon 25 ezer. Na mondom az szép. Meg is bántam ,hogy megvettem ezt a márkát.
2020. febr. 19. 19:58
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem board, hanem LED bar néven rendelhető, _bár_ én utálom ezt a szót, amikor magyar szakmabeliek mondják.

LED-sáv lenne a normális magyar neve, szerintem.

Hajlamos meghibásodni a LED hátterű LCD TV-kben, alulméretezés miatt. Például Samsungnál van olyan is, hogy a kép alsó vagy felső fele sötétül be (amit külön driver hajt meg), de sok más típusnál egyszerre az egész világítás megy el, a LED-ek soros kötéséből adódóan.

2020. febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szervízmérnök úr ahogy látom te is a samsungot említetted meg mikor még nem is láttad a válaszomat. Nekem a számlás papíromon amit tavaly kaptam januárban Led board volt írva ,hogy azt cserélte ki.
2020. febr. 19. 20:01
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Így van, pont előtte lerohadt a szerver és a már megírt hozzászólást nem tudtam elküldeni. Még el is szállt volna a semmibe, ha nem mentem le gyorsan vágólapra.

Samsung egyes típusainál gyakori, hogy az egyik fele hal el.

LED board csak valami magyaros kitaláció lehet szerintem (nem ez az egyetlen sajnos), szakmai fórumokon sem láttam még ilyen hülyeséget.

Angol oldalakon LED bar a szokásos elnevezése, még a Sini kft-től is így lehet rendelni.

De bárki bárki eldöntheti, hogy mi az igazság:

[link]

[link]

2020. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!