Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A televíziók leírásában az...

A televíziók leírásában az energiafogyasztás watt èrtèke az a maximum vagy a minimum fogyasztást jelzi?

Figyelt kérdés

Pl az èn tv-m leírásában 35 wattot írnak fogyasztást. De ez most a minimum vagy a maximum fogyasztása? Pl ha feltolom maxra a fènyerőt meg a kontrasztot ès a hangerőt akkor fog 35 wattot enni, vagy ez a 35 csak a minimum?


Ami legjobban èrdekel hogy vajon mennyit ehet akkor ha külső hangszórókkal használom ( a sajátja nèmítva van ) ès a kèpernyőt is kikapcsolom rajta ( 90%-ban csak a zene csatornák mennek napközben )


Konkrètan erről a kèszülèkről van szó:


[link]



2020. febr. 26. 10:51
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
76%

Minden készüléknél a lehetséges maximális teljesítményfelvételt adják meg, ami mellesleg hálózattervezési célokat (is) szolgál.

Viszont a TV saját erősítőjére nem tudsz külső (passzív) hangszórót kötni.

A külső aktív hangszórók viszont a saját betápjukból veszik fel a teljesítményt.

2020. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
76%

De most látom, így írja:

EU energiacímke szerinti teljesítmény 35 W.

Ez csak valami átlagos érték, előbb nem erről beszéltem, hanem a készülék hátán feltüntetett teljesítményről.

2020. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Később találtam egy képet a hátáról, erre gondoltam:

[link]

2020. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Hol tart ma a világ, valaki előbb jut el oda, hogy értetlenkedő kérdést tegyen fel a saját készülékéről, mint hogy vetne egy pillantást a hátuljára, ahol ott a válasz.

Lassan már ott tartunk, hogy akkor is ide írnak, ha a WC-n ülve veszik észre, hogy elfogyott a toalettpapír, és ilyenkor mit kell csinálni...

2020. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
A 35 Watt egy átlag, az 55 Watt a maximum. A pillanatnyi áramfelvétel attól függ, hogy mit nézel. Ha HDR képes a tévé, a sötét jeleneteknél leveszi a háttérfényt, ilyenkor kevesebbet vesz fel, akár szinte nullát. Világos jeleneteknél pedig felcsavarja, ilyenkor az átlag 35 Watt felé is mehet, de 55 felé nem, mert annyit bír a táp.
2020. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#1 Ennek a tvnek van egy 3,5-ös jack kimenete, tud úgy menni hogy egyszerre szól a saját hangszóróival ès megy a fülhallgató is. Külülön-külön lehet állítani a kettőnek a hangerejèt. Ha megnyomom a távirányítón a nèmítás gombot akkor csak a saját hangszóróit nèmítja le. Aztán erre a fülhallgatókimenetre dugdtam rá egy 5.1-es aktív hangrendszert ès zenehallgatáshoz ès filmezèshez használom vele, ritkán tvnèzèshez is. A fülhallgató hangerejèt feltoltam maxra ès csak a hangszórón állítom a hangerőt.
2020. febr. 26. 13:07
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
43%

Voltak és vannak is ilyen TV-k, ahol külön erősítő hajtja meg a belső hangszórót és a fejhallgatót, ebben nincs semmi különös. Képcsöves TV is volt ilyen, plazma is.

De utóbbi kimenet még fejhallgatóval is csak a milliwatt tartományban mozog. Ha pedig továbberősíted, akkor semmi, akármilyen szintre állítod. Csak jelfeszültség megy ki, nem áram.

Az aktív sugárzó nem a TV-ből veszi a teljesítményt, nem is tudná.

2020. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az èn kèrdèsem csak a tv fogyasztására irányult arra hogy ha kiiktatom a kèpernyőt ès a hangszóróit is akkor vajon mennyire eshet le a fogyasztása. A külső hangszóró most nem lènyeges mert mèg nem volt tv-m addig is ezzel hallgattam a zenèt csak addig telefonra volt rádugva.
2020. febr. 26. 14:58
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Hang és háttérvilágítás nélkül az alaplap, illetve tápegység 10-15 W lehet talán összesen.

Mivel a tápegység is szokott ilyenkor enyhén melegedni, meg az alaplap is fűt valamennyit.

Mérés nélkül ez úgy érzékelhető legjobban, hogy a belső alkatrészek hőfokát nézzük. Ha alig fűt, akkor alig fogyaszt.

2020. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!