Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kínából kis méretű mélysugárzó?

Kínából kis méretű mélysugárzó?

Figyelt kérdés

Építettem egy bluetooth-os hangfalat, egy baj van vele, nagyon kevés a mély.

Ezért gondolkodtam veszek majd egy 2.1-es erősítőt, és egy mélysugárzót. Ezzel viszont az a probléma, hogy az 10cm átmérő alatt kéne, ilyent pedig nem találok. Ha picike, és 4cm az sem baj, csak mélyeket vágja ki magából. Van ilyen, ami jó is? Max ilyen 3 ezer ft-ért.


2020. márc. 1. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hangváltónak hívják amit keresel.
2020. márc. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mély pont a nagy hangszóróból jön ki, nem véletlenül ekkorák.
2020. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kisebb átmérőjű hangszóróval úgy lehetne nagyobb hangnyomást kelteni, hogy nagyobb löketre, amplitúdóra lenne szükség.

Ennek viszont gátat szabnak a fizikai, mechanikai lehetőségek, továbbá régóta ismert körülmény, hogy ezáltal nő a nemlineáris torzítás is.

Ezzel szemben a nagyobb membrán, ha kicsit mozdul, nagyobbat üt, kevesebb torzítás mellett.

Most abba kár lenne belemenni, hogy valamelyik hifis cég fejlesztett kis átmérőjű, mégis vállalható minőségű sugárzót, de annak meg az ára nem vállalható.

Kínai rendelésre meg így látatlanban azt tudnám mondani, hogy a pehelysúlyú dolgok rendelése gazdaságos, nagyobb tömegek szállítása jóval drágább.

2020. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor olyan kérdés...mivel a hangrendszert nem bontom meg, ez így marad. Mivel lehetne jobb basszust elérni?

Láttam kis hangszóróknál sokszor alkalmazzák a passzív membránt, a jbl-ekben is ez van. Na de az én hangfalaim viszonylag nagyok, van bennük hely, reflexcső is, meg belül körbetömtem vattával, egy kicsit segített de nem sokat.

2020. márc. 1. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Én ezt használom !

Ez még doboz nélkül is gyönyörűen szól !


[link]

2020. márc. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!