Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért szűnik meg az alapzaj,...

Miért szűnik meg az alapzaj, amikor fogom a készüléket?

Figyelt kérdés
Roidmi 3s - t használok, mint fm transmitter, és folyamatosan van egy zavaró alap háttér zaj, viszont ma hozzá értem, és akkor vettem észre, hogy ha fogom, akkor egyáltalán nincs háttér zaj, olyan, mintha auxról menne a zene. Ez mitől lehet? Hogyan tudnám ezt orvosolni?

2020. márc. 6. 17:33
 1/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Az FM fehérzaj gyenge vételnél jelenik meg, amikor hozzáérsz, megváltoznak a terjedési viszonyok.

Az a gond, hogy a rádióantenna a karosszérián kívül van, ez a kis adó pedig belül, ráadásul még rendes antennája sincs.

2020. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Hozzátenném, ennek egy szokásos megoldása, hogy megfelelő LC-szűrő segítségével a rádiójelet rácsatolni a +12 V betápvezetékre, amit az antennaként sugároz ki.

De ez a trükk nem minden esetben oldja meg a problémát.

2020. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És az antennának a jel vételi "erősségét" tudom valahogy erősíteni? Mert nagyon kevés rádió állomást talál, sokszor pl autópályán, nem is talál semmit, vagy hallgathatatlan minőségben.
2020. márc. 7. 11:24
 4/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mármint az autó külső antennájának érzékenységét antennaerősítővel vagy aktív antennával lehet javítani, ami 12 V tápot is igényel. Erre a célra az autórádiók adnak ki kapcsolt feszültséget.
2020. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!