Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi a teendő, ha egy kétfejes...

Mi a teendő, ha egy kétfejes videomagnónak csak Scart kimenete van?

Figyelt kérdés
A Google képeken szoktam nézegetni a Scart RCA átalakítókat, de azok mind a sztereó videomagnóhoz vagy DVD lejátszóhoz valók. Nekem VHS kazettákon vannak régi emlékeink, viszont az én videomagnóm 2 fejes, s csak Scart kimenet van rajta. A videodigitalizálóknak RCA bemenetük van.

2020. márc. 16. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A scart-rca kábel használható minden további nélkül. A két fejes magnó monó hangot ad ki, ha modernebb akkor mindkét csatornán kiadja ugyan azt, ha régi akkor csak a bal csatornán, de ha a rögzítő szoftvert monóra állítod, akkor ebből nem lesz baj. Ha sztereóra állítod, akkor csak a bal csatorna fog szólni - ha ez történik, akkor utólag át tudod alakítani.
2020. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

A SCART-aljzatokat minden esetben úgy kötötték be (szabványosan), hogy az L/R egyszerűen rövidre van zárva, a mono készülékeknél.

Tehát ugyanaz megy ki mindkét oldalon.

2020. márc. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!