Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Orion házimozi bekötése pc-tv-re?

Orion házimozi bekötése pc-tv-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kinéztem egy orion házimozit amit pc re és tv re szeretnék rákötni úgy, hogy ne kelljen átdugdosni.



[link]



A kérdésem annyi lenne, hogy a képen látható 2ch audio in csatlakozókraa teszek két rca-jack kábelt, egyik a pc-be másik a tv-be, és meg is oldottam?


Nem lényeg az 5.1 hangzás, csak minden hangszóró szóljon ami rá van kötve.



[link]


Sztereó audió bemenetek 2.0


Attól függetlenül ugyanúgy szólni fog a mély láda is, igaz?



2020. márc. 23. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Gyakorlatilag ki tudja.
2020. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

1 db sztereó Jack-RCA kábellel kalkulálhatsz szerintem. Egyszerre csak egy L/R bemenet választható valószínűleg: vagy-vagy. De majd keress rá a PDF leírásra.

Másik bemenetre köthetsz telefont is vagy bármit.

A "házimozi" menüjében pedig általában be lehet állítani, hogy a 2.0 jelet kiterjesztheti 5.1-re, ha szeretnéd. Ezt bizonyára nem kell mondani, hogy nem lesz valós 5.1, csak mégis szól.

Ha négy aktív bemenet lenne, az 4.0 lenne, de ilyen nem szokás.


---------

4.0 rendszert én használok az érdekesség kedvéért, de az másképp megy: 2 db független sztereó végfok van, elől két nagyobb, hátul két kisebb sugárzóval.

PC-n a PotPlayer vagy hasonló beállítható, hogy az 5.1 videókat átkeveri 4.0-ra, így megy ki az erősítőkre, 2 db jack kimenetről.

2020. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Most látom, előbb átsiklottam rajta, hogy te is külön akarod a másikat.

Csak majd arról sem árt meggyőződni, hogy a TV-kimenetek vannak-e, ugyanis manapság RCA input szokott lenni általában.

2020. márc. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van rajta sima jack csatlakozó, már kötöttem rá hangfalt, csak nincs kedvem folyton át dugdosni ezért is gondolkodom egy ilyen megoldásba.
2020. márc. 24. 16:27
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged :)
2020. márc. 24. 16:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Maga az 5.1 hangzás nem lényeges, valószínű 2.1-ben fogom használni esetleg ha valami alkalom van itthon lesz rá kötve minden hangszórója.
2020. márc. 24. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!