Ha az RC helikopteremmel manővereket akarok csinálni, akkor le kell cserélnem a koaxális elrendezésű gépemet?

Figyelt kérdés

Tehát ilyen átforrdulásra, bukfencre, stb. csak azok a helik képesek, amiknek 1 főrotorjuk van, és a farokrotorjuk is függőlegesen áll?

Mert az enyémnek vízszintes, mint minden koax gépen.

Gondolom ezek erre nem jók.



2020. márc. 26. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
a drágábbak már van fő rotor és farok rotorjuk is, külön vezérléssel, az olcsóbbak csak 2 irányba mennek könnyen :D
2020. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És itt mit jelent az olcsó?

Mert én a jelenlegit asszem tizenkettőért vettem.

Gondolom, ezek jóval drágábbak.

2020. márc. 26. 22:54
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, arra csak azok képesek.

Ilyen manővereket olyannal tudsz csak, aminél a rotor állásszöge változtatható, ezek szerintem ami már ér valamit, van önsúlya is, az kb. 50-nél indul.

2020. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
Azt 50-ért sem kapsz, + az már nem gyerek játék pillanatok alatt összetöröd, nagyon sok gyakrolást kíván és nem mindenki képes rá vagyis türelmes, hogy megtanulja. 3D repülés. Egyszerűbb, ha szimulátoron próbálkozol először.
2020. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ja, és nem minden koaxiális helin van farok rotor. Az enyémen anno nem volt, hanem 2 szervo döntötte meg a tengelyt, előre, hátra, jobbra, balra. A tiéd az akkor előre, hátra, meg a tengelye körül tud forogni. Használtan okvsóbban hozzájutsz egy ilyen géphez, amivel tudsz 3D manővereket, de mindenképp ajánlott a szimulátor.
2020. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A koaxiálishoz nem feltétlenül kell farokrotor.

Lehet, hogy az 50 is kevés, de lényegesen a többszöröse a 12 ezernek, az biztos.

2020. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor lehet maradok a kis gépeknél.😁

Amúgy akit érdekelne, Syma S107g-m van, 2 főrotor és 1 vízszintes állású farokrotorral, ami csak akkor pörög, ha előre vagy hátra akarok menni. Különben csak áll.


[link]

2020. márc. 27. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem nyílt terepen a koaxiális rotorosat, mert ha nagy erő hat a felső rotorra, akkor hozzáérhet az alsóhoz, ráadásul cserélni is problémásabb. A koaxiálisnál a farokrotor arra kell, hogy előre-hátra tudj menni vele, a forgó stabilizáláshoz nem kell.
2020. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha komolyan akarsz rc modellezni, szerezz egy lipo akku töltőt, pl banggoodról az original skyrc imax b6.

Szerezz egy távirányítót. (ha újat akarsz, akkor szintén banggood, taranis qx7 30 ezerért, vagy taranis x9d plus 80 ezerért.) ha jó a használt is, akkor turnigy 9x, 9xr, 9xr pro jöhet szóba, de ezekkel néha mókolni kell hogy jó legyen. Er9x vagy ersky9x szoftver kell rájuk, frsky djt vagy xjt rádiós modult kell bele venni (külön kapható). Banggoodon 3000 Ft a szimulátor adapter, adnak hozzá programokat is. Ott tudsz gyakorolni. Ha megy, akkor jöhet a többi. Heliben nem vagyok otthon, de a trex 500-akat sokan dícsérik. Célszerű lipo akkus elektromosat venni, a nitróssal sokkal több a baj.

2020. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!