Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezik olyan lemezjátszó,...

Létezik olyan lemezjátszó, ahol a lemez fix, és a készülék forog?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 1. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Record Runner, RokBlok. Ezek ilyen "kisautók", amik körbejárnak a lemezen. Techmoan videójában láttam mindkettőt.
2020. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik ilyen, viszonyitas kérdése hogy mi forog és mi all.
2020. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2: Na, ez viszont egy érdekes téma. Szerintem a forgás nem lehet relatív, mégpedig azért, mert a centrifugális erő azonnal lebuktatja
2020. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 Igazad van, hiszen Newton első törvénye csak egyenes vonalú, egyenletes mozgásra vonatkozik, csak az így mozgó test tekinthető "állónak", vonatkoztatási rendszernek. De én inkább egy másik erőt említenék, ami leleplezi, ha valójában egy forgó rendszerben vagyunk - még hogyha a kicsit pongyola, köznapian használt "centrifugális erőt" nem is érezzük. A Föld forgása következtében lép fel az a coriolis-erő, amitől az északi és déli féltekén más-más irányúak a forgószelek, vagy akár a kád lefolyójában az örvény :-)
2020. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!