Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire kockázatos használtan...

Mennyire kockázatos használtan tv-t venni, hol érdemes venni és milyet, az új típusúakat nem ismerjük?

Figyelt kérdés
Tegnap ment tönkre egy 100 centis Sony plazma tévénk, ennél kisebbet nem szeretnénk. Sajnos 100 ezer alatt tudunk csak nézelődni, de ideális esetben max 60 ezret szánnánk rá. Az a baj, hogy nem ismerem túlságosan a tévéket. Nem tudom milyen az a Smart tv és azt sem, hogy milyen a sima LED-es. Sokszor a számítógépemet kötöttem hozzá a tv-hez, hogy ott nézzük meg a letöltött filmet. Hol érdemes venni és milyet?

2020. ápr. 2. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
60e Ft-ért legalább 100 centis (39"-es) jó és márkás tévét nem kapsz újonnan. A Sony, a Panasonic, a Samsung, és az LG forgalmaz már csak tévéket a saját nevén, a többi cég eladta a brandet évekkel ezelőtt kínai és török cégeknek (Toshiba, JVC, stb.), de ennyi pénzért még ilyet sem kapsz. Nekem Panasonicom van, de utálom a szoftverét és a féltégla távirányítóját. "Okos" nem lesz, felejtsd el. Használtan kaphatsz viszont jó tévét, jó esetben még pár nap garanciát is vállal a tulaj, én maradnék ennél a változatnál. A Smart tévének, ahogy a többi smart-cuccnak, nincs pontos definíciója. Nagyjából annyi, hogy különböző videós, és más alkalmazások vannak rajta, pl. YouTube. A LED az LCD tévék hátsó megvilágításának módja, régebben ezt CCFL fénycsövekkel oldották meg. Én inkább vennék egy akár több éves használt tévét.
2020. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azt nem tudom, hogy aki árulja annak hány éves a tévéje. Mondjuk olyan max 10 évig élnek a tévét, de lehet akitől megvenném annak már vagy 6-7 éves a készüléke, de nekem meg azt mondja, hogy 2. Ezért tartok tőle. Honnan érdemes használtat venni?
2020. ápr. 2. 14:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nagyjából lehet következtetni a korára, pl. beírod az árukeresőbe a típusát, és meglátod, hogy (a partnereik) mikor forgalmazták utoljára. Pár éve megjelent tévéket is árulnak újonnan (elvileg), ilyen helyen is vehette. Kereskedők hosszabb garanciát is vállalhatnak rá, de akkor is érdemes körülnézni pl. a hardveraprón és a jófogáson, itt sem csak magánemberek hirdetnek, ahogy a vaterán sem.
2020. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!