Miért búg a mélynyomó?

Figyelt kérdés

Amikor a hangerejét 3/4-edre vagy magasabbra teszem akkor nem túl hangos búgást lehet hallani. Audioquest black lab kábellel van összekötve. 5 méteres a kábel, nem tudom közelebb tenni. A kábel lenne a gond? Egyébként rel ht1205 a mélynyomó.

Van a kábelen két kis kábel, ami állítólag pont erre van, de hova kell azt kötni?


2020. ápr. 10. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kábelhoz.
2020. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szirty ***** válasza:
Simán össze tud szedni brummot a kábel!
2020. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha egy 15 ezer forintos kábel felszedi a brummot, az már régen rossz lenne, de ez nem tűnik életszerűnek.

Noha átverésnek tartom a kábelhez fűzött marketinget a csodálatos hangokról, de azt nem feltételezem, hogy nem árnyékolna rendesen, azt ugyanis nem olyan nehéz megoldani, ennél sokkal olcsóbban is.

A földelősaruk bekötése viszont csak opcionális. Az egy külön vezeték a kábelben:

[link]

...ami a két készülék közötti ellenállást csökkentené, de rajtad elvileg nem segítene. Itt földhurok sem tud létrejönni, miután ez egy hálózati földelés nélküli erősítő:

[link]

2020. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hangforrásod búg.
2020. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy olyan kísérletet, hogy csak a méylnyomót kapcsoltam be. Szóval az erősítő (Denon AVR-X2600H) is ki volt kapcsolva és így is búgott. Amúgy nem hangos, de szerintem nem kéne csinálnia.
2020. ápr. 10. 19:19
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Egyébként pont a 60Hz hum hangot ad ki.

2020. ápr. 10. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább 50 Hz lesz az.
2020. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De úgy értem, hogy ugyanúgy hangzik, mint ami a linkelt oldalon van. Tudom, hogy itt 50Hz van.

De most ilyenkor mit csináljak? Egész szobában csak egyetlen aljzatot használhatok? Mindent kössek egyre?

De holnap átviszem egy másik szobába, meghallgatom, hogy ott is csinálja-e.

2020. ápr. 10. 23:07
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egész szobában csak egyetlen aljzatot használhatok? Mindent kössek egyre?"

Nem.

Mindegy hova dugod.

2020. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább a jelkábelben kéne megyszakítani az árnyékolást, vagy az aljzatnál ahova be van dugva.
2020. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!