Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kültéri ledd világítást...

Santinno kérdése:

Kültéri ledd világítást szeretnék csinálni. Fény forrás napkollektor. Kinek milyen ötlet van? ( A legegyszerűbb)

Figyelt kérdés
2020. máj. 4. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"ledd" - LED

"napkollektor" - ez melegvizet csinál. Amit te keresel az a napelem


"Kinek milyen ötlet van? (A legegyszerűbb)"

ez full egyszerű:

[link]

napelemes, LED-es és mozgásérzékelős.

felrakod és utána semmit nem kell vele csinálnod.

2020. máj. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló írta a lényeget.


Ha mindenképp készítenél szeretnél akkor napelemre van szükséged olyan 5 Volt körüli elég lesz. A teljesítménye az legyen az akkumulátorhoz méretezve amit napsütésben tölteni fog szépen. Kell hozzá egy mini töltésvezérlő egység ami arra szolgál hogy a napelem ne töltse túl az akkumulátort illetve vezérli hogy nappal kapcsoljon le a világítás és töltsön, és csak sötétedéskor kapcsoljon fel. Ha olyat akarsz ami mozgásra aktivál akkor kell mozgásérzékelős kapcsoló és ennyi.

Aztán a fantáziádra van bízva hogy milyen burkolatba építed be, nyilván ha kültéri akkor vízállóban kell gondolkoznod ha nem akarod hogy tönkremenjen. Én pár éve egy régi reflektor házába építettem egy 12 voltos LED fényforrást, azt hűtőpasztával egy régi processzor hűtőbordára rögzítettem mert az tud ám forrósodni, hűtőborda a minimum ami kell neki hogy a hőt elvezesse mert akkor 5-10 perc üzem után le is ég az egész. De ha huzamosabb ideig lenne használva akkor célszerű a hűtőbordára plusz ventilátort rákötni. Nekem ez nem volt rajta de azért 30 perc után igen csak felforrósodott maga a reflektor ház is. Én a napelemes részét kihagytam egy 12 voltos tápegységről üzemelt maga a cucc, plusz mozgásérzékelős volt ami igaz hogy 230 voltos de az a tápegység és a 220 volt közé építve tehát a mozgásérzékelő kapcsolta be a tápegységet és az a világítást, így tudtam megoldani anno.

Nekem is igényem lett egy napelemesre, terveztem is egy átalakítást külön dobozt kapott volna a kis 6 voltos napelem alá amibe lett volna a kis töltésvezérlő és egy jóval kisebb teljesítményű mozgás érzékelő. Plusz a LED izzó is 5 voltosra lett volna cserélve. Ez volt a terv, de elvetettem mert ismerősöm által olcsón 2500 Ft-ért vettem egy napelemes reflektort ami igaz nem mozgás érzékelős, viszont távirányítóval lehet kapcsolni ami mindig nálam van.

2020. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!