Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mitől recseghet csak az egyik...

Tamas3791 kérdése:

Mitől recseghet csak az egyik hangfal?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba egy hangfelszerelést, két hangfalat, erősítőt, de valamiért az egyik hangfal recseg.

Kezdő zenész vagyok, Szinti->Keverő(itt van egy mikrofon is)->Erősítő->Hangfal sorrendbe van bekötve a dolog. Amint nagyobb hangerőre tekerem az erősítőt, az egyik hangfal nagyon recseg, a középmély hangszóró.

Meg nem is olyan hangos mint az előző szett, pedig nagyobb teljesítményű annál.

Bármilyen ötletet meghallgatok mindkét problémára.



2020. máj. 31. 22:09
 1/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ha a hangdoboz hibás, nem az erősítő (ami oldalcserével bizonyítható), akkor talán nem árulok el meglepetést, hogy az illetékes hangszóró cserélendő, nagy valószínűséggel.

Hangerő az erősítés, illetve bemeneti érzékenység függvénye is, nem csak a teljesítményé.

2020. máj. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hiba keresésénél mindig az egyszerűbbtől kell a bonyolultabb felé haladni!

Elsőre a kábelt kellene ellenőrizni ami az erősítőtől a hangfalba megy, csatlakozók rendbe vannak e? ha ez rendbe akkor a hangfalba megnézni ott a vezeték forrasztások rendbe vannak e? ha az is oké akkor a hangszórót kell majd javítani

2020. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha már vezeték, inkább a membránhoz menő lengővezeték törése jöhetne szóba, mint gyakori probléma (még ezen az oldalon is találkoztam ilyen esetekkel, szervizről nem is beszélve), ami hozzáértő által olyan jól javítható, hogy nem is kell hangszórót cserélni.

Egyéb forrasztások nem nagy eséllyel, meg az nem igazán így nyilvánulna meg. Nézni persze lehet, de hiú remény valószínűleg.

2020. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!